Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Yıldız Sepet Yapılışı

Penye ipten örgü modellerinde şimdi de yıldız sepet yapımında. Penye ipten yıldız paspas yapımından bahsetmiştik. Farklı desenlerde penye ipten sepet modellerinden bahsetmiştik. Şimdi o güzel modeller arasına birde yıldız sepet yapımını ekliyoruz. Evinizin birçok köşesinde kullanabilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda kullanıp biraz daha derin yaparak ekmek sepeti olarak kullanabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda kullanarak içine kokulu taş modellerinden, misafir için hazırladığınız havluları yerleştirerek kullanabilirsiniz. Kısacası ev dekorasyonunda her alanda kullanabilirsiniz.

Penye ip örgü modelleri yapıp satış yapan birçok arkadaşımız var. Yaptığınız el işlerinize şimdi yapılışını sizlerle paylaşacağımız penye ip sepet modelini de ekleyebilirsiniz. Aynı modeli kalın örgü ipleri, kordon iplerle de yapabilirsiniz. Süsleme kısmına gelince hayal gücünüzü kullanarak kendi tasarımlarınız olan süslemeler yapabilirsiniz.

Penye İpten Yıldız Sepet Nasıl Yapılır?

Her zaman olduğu gibi malzemelerimiz penye ip ve 10 mm tığ. 9 mm tığda kullanabilirsiniz. Önce yıldızın orta kısmını yapıyoruz. Yapraklarını ise teker teker yapıyoruz. Yıldızın her bir yaprağı 6 sık iğne tabanından başlayarak yapılıyor. Bunun için orta kısımda 30 sık iğne olana kadar artırma yapmanız gerekiyor. Orta kısım için 30 sık iğneye ulaştığınızda yaprakları 6 sık iğne üzerinden tek tek yaparak ilerliyorsunuz.

Yapraklarda bittiğinde yine aşağıda şablonda gördüğünüz gibi örerek üst kısmını yapıyorsunuz.

Penye İpten Yıldız Sepet Yapılışı 3

Penye İpten Yıldız Sepet Yapılışı

Penye İpten Yıldız Sepet Yapılışı 1

Penye İpten Yıldız Sepet Yapılışı 2

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/04/cesta-estrela-azul-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler