Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp Örgü Teknikleri

Penye ip örgü tekniklerinden ve çeşitli penye iple örülmüş örgü modellerinden güzel bir galeri hazırladık. Şiş örgü modelleri, tığ işi örgü modelleri ile yaptığınız tüm örgüleri penye iplerle de örebilirsiniz. Doğru ipi ve doğru tığı seçmek önemli. Firkete örgü modellerini yaparken penye ipleri de kullanabilirsiniz. Beğeneceğiniz bir modelin yapılışına penye ip firkete örülüşünden ulaşabilirsiniz. Paspas modellerinde kullanabilirsiniz.  Penye ip örgü modellerinden birçok örgü paylaşımı yaptık. Ve birçok modelin de tarifini paylaştık. Burada da güzel modellerin paylaşımını yapacağız. Yine güzel bir galeri de sizleri bekliyor. Penye ipten neler yapılır, penye ip örgü teknikleri modellerine geçelim.

Penye İp İle Yapılacaklar

Penye ip örgü modellerinden anlatımlı birkaç model tarifi hazırladık. Yine penye iplerle yapabileceğimiz örgü modellerinin içinde olduğu bir galeri hazırladık. Penye ipleri paspaslar, puflar, sepetler dışında birçok aksesuar yapımında da kullanabiliriz. Kırlent modelleri yapabiliriz. Kolye modellerinde kullanabiliriz. Bileklikler yapabiliriz, çantalar örebiliriz. Patikler, tabure kılıfları örebiliriz. Sevimli dostlarımız için yataklar, evler örebiliriz. Penye ipleri birçok örgü modelleri ve yapılışlarında kullanabiliriz.

Penye ipleri hazır olarak alabileceğiniz gibi giymediğiniz, kullanmadığınız tişörtlerden ip yapabilirsiniz. Öne penye tişörtten ip nasıl yapılır görelim.

Penye İp Örgü Teknikleri 70

Penye İp Örgü Teknikleri 59

Penye İp Örgü Teknikleri 60

Penye İp Örgü Teknikleri 63

Penye İp Örgü Teknikleri 61

Penye İp Örgü Teknikleri 62

Penye İp Örgü Teknikleri 64

Penye İp Örgü Teknikleri 65

Penye İp Örgü Teknikleri 67

Sizlere önce kendi yaptığım örgü puf modellerinin tarifini vermek istiyorum.

Şimdi 2 tane kolay örgü modelinden bahsetmek istiyorum. Penye iplerle örülebilecek kolay örgü modellerinden. Puf yapımında, sepet yapımında, paspas yapımında kullanabilirsiniz. Tunus işi örgü modelinden bir örnek ve şiş örgü modeli ile yaptığımız bir örnek.

Penye İp Örgü Teknikleri 52

Şimdi tunus işi ile yapılmış ters örgü tekniğini izleyelim.

Penye İp Örgü Teknikleri 53

Ve sıra geldi çeşitli renklerde, kalınlıklarda penye iplerle örülmüş örgü modellerini incelemeye.

 

Kaynak : https://fabartdiy.org/easy-tunisian-crochet-purl-stitch-free-crochet-pattern/

http://helenapesa.blogspot.com/2011/08/kangalongfabric-yarn.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler