Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Puset Nasıl Yapılır?

Kalın ipliklerle veya penye ipten yapacağınız güzel bir örgü modeli. Penye ipten örgü puset yapımı. Örgü puset yapımını yeni doğan bebekleriniz için yapabilirsiniz. Kızlarınız için oyun oynarken kullanmaları için yapabilirsiniz. Satış yapmak için fikir arayan arkadaşlar örgü bebek pusetleri yaparak satış yapabilirler. Penye ipten örgü modelleri puset için yakışıyor. Penye ipten daha çok etrafınızda penye ip sepet modelleri görebilirsiniz. Yine penye ipten paspas modelleri görebilirsiniz. Sıkça yapılan penye ipten puf modelleri görebilirsiniz.  Renkli penye iplerle çok şık ev dekorasyonu için örgü modelleri yapabilirsiniz. Şimdilerde desenli penye iplerde çıktı. Yaptığınız örgülerde kullanım için çok şık duracaktır. Her modele uygun açıklamalı tarifleri sitemizde bulabilirsiniz.

Örgü Puset Yapımı, Penye İp Kullanarak

Malzemeler

  • Yaklaşık 2 kg ribbon iplik
  • 6 mm tığ

1.tur: 21 zincir çekerek başlayalım.

2.tur : 2. zincir içine aynı yere 2 sık iğne yapalım.Bir sonraki sık iğne içine de aynı yere 2 sık iğne yapalım.  Sonra 16 sık iğne yapalım. Önümüzdeki 2 sık iğne içine aynı yere 2 sık iğne yapalım. Zincirin diğer tarafından devam ederek aynı işlemi tekrar edelim. 16 sık iğne yapıyoruz. ( 48)

3.tur : Az önce yaptığımız gibi zincirin döndüğümüz kısımlarında artırma yapıyoruz. İlk sık iğne içine aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. Sonra devam ederek 23 sık iğne yapıyoruz. 2 ilmek içine aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. Zincirin diğer tarafına da aynı işlemi yapıyoruz. ( 50)

4.tur : İlk 3 ilmeğe aynı yere 2 sık iğne, sonraki 21 sık iğne içine 1 sık iğne yapıyoruz. Sonraki 4 ilmeğe aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. Son ilmeğe gelene kadar 1 sık iğne yapıyoruz. Son ilmeğe aynı yere 2 sık iğne yapıp turu tamamlıyoruz. (58)

5.tur : İlk 4 ilmeğe aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. Sonra 22 sık iğne yapıyoruz. Sonraki 5 ilmek içine aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. 22 sık iğne yapıp son ilmek içine aynı yere 2 sık iğne yapıp turu tamamlıyoruz. (64)

6.tur : İlk ilmeğe aynı yere 2 sık iğne, sonra 3 sık iğne yaptıktan sonra sonraki ilmeğe aynı yere 2 sık iğne, tekrar 3 sık iğne, sonraki ilmeğe aynı yere 2 sık iğne, 19 sık iğne yaptıktan sonra bir sonraki ilmeğe 2 sık iğne, sonra 3 sık iğne bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim. Bir sonra ilmeğe 2 sık iğne yaptıktan sonra 19 sık iğne, sonraki ilmek aynı yere 2 sık iğne, 3 sık iğne yapıp turu tamamlayalım. ( 72)

7.tur: 5 sık iğne, aynı yere 2 sık iğne, 5 sık iğne , aynı yere 2 sık iğne, 27 sık iğne, aynı yere 2 sık iğne, 5 sık iğne, aynı yere 2 sık iğne, 5 sık iğne, 2 sık iğne, 27 sık iğne, 2 sık iğne ( 86)

8. tur : 3 sık iğne, aynı yere 2 sık iğne, 5 sık iğne , aynı yere 2 sık iğne, 5 sık iğne, aynı yere 2 sık iğne, 24 sık iğne, aynı yere 2 sık iğne, 5 sık iğne, aynı yere 2 sık iğne, 5 sık iğne, aynı yere 2 sık iğne, 5 sık iğne, aynı yere2 sık iğne, 24 sık iğne, aynı yere 2 sık iğne, aynı yere 2 sık iğne (94)

9.tur : Her ilmek üzerine 1 sık iğne (94)

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 1

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 3
Örgü Puset Nasıl Yapılır? 2

Ters çevirip kenar kısmını örmeye başlayalım.

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 4

8 sıra artırma yapmadan 94 sık iğne olarak örelim. Sonra kulpu yapmak için 15 sık iğne yapalım. 30 zincir çekip 9. sık iğne üzerine sık iğne ile batalım. Aynı hizaya gelene kadar sık iğne yapılım. Sonra tekrar zincir çekip aynı şekilde batalım.

Örgü puset yapımının devamına kaynakça bölümünde bulunan linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 5

Örgü Puset Nasıl Yapılır?

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 6

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 7

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 9

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 10

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 11

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 12

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 17

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 16

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 15

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 14

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 13

Örgü Puset Nasıl Yapılır? 8

Kaynak : http://paapoputiikki.blogspot.com.tr/2015/02/crochet-gorgeous-doll-carry-basket.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Puset Nasıl Yapılır?”
  1. Salih Fbs dedi ki:

    Puset çok güzel olmuş. Benim kullanımı uzun olsun diye bi fikrim oldu sizinle paylaşmak istedim. Sizce tabandan iki adet yapıp arasına sert birşey koyup birleştirilirse nasıl olur?

    1. Melek dedi ki:

      Çok güzel olur. Pusetin taban ölçülerinde sağlıklı bir sünger kesip üzerine kumaşta kaplayabilirsiniz. Verdiğiniz fikir için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler