Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Penye İpten Bileklik Yapımı

Penye ipten hep paspas ve penye ip sepet yapacak değiliz ya. Birde örgü bileklik modeli yapalım. Benim çocukluk yıllarımda bu deseni makrome ipi ile yapardık. Bileklikler, makrome duvar süsleri, çiçeklikler yapardık. Hatırlayanlar bilirler. Hep aynı yöne örüldüğünde bu desen ortaya çıkıyordu. İki taraflı örüldüğünde ise farklı bir desen oluşuyordu. Penye ip bileklik modelini penye ip sepet modelinden, penye ip paspas modelinden kalan iplerinizle yapabilirsiniz.

Bilekliğin yapımını sizlere videolu olarak göstereceğiz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Bilekliği yaparken penye ipleri uzun şeritler halinde kesiyoruz. 7 tane. Daha sonra bileklik halkasından geçirerek düğüm atıyoruz. Ve videoda gösterildiği gibi örmeye devam ediyoruz. Düğümleri hep aynı yönde yaptığımızda desen oluşacaktır. Bileğinizi boyuna ulaşana kadar aynı şekilde örmeye  devam ediyorsunuz. Daha sonrasında bileklik klipsini takıp bitiriyorsunuz. Ve ortaya çok şık bir bileklik modeli çıkıyor.

Penye İpten Bileklik Nasıl Yapılır?

Az önce  yukarıda biraz nasıl yapıldığından bahsettim. Aynı deseni makrome ipleri ile de yapabilirsiniz. Renk renk bileklikler hazırlayarak farklı ama güzel kendi tarzınıza uygun bileklikler hazırlayabilirsiniz. Aşağıda videoda ayrıntılı olarak nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Penye İpten Bileklik Yapımı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler