Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Amerikan Servis Modelleri Yapılışı

Penye ip ve tığ ile harika bir amerikan servis örüyoruz. Ayçiçeği şeklinde amerikan servisi istediğiniz renklerle örebilirsiniz. Örgü amerikan servis modelleri yapılışı detaylarına birazdan geçeceğiz. Sizlere birkaç modelden bahsetmek istiyorum. Hasır amerikan servis ikea çok sevilen ve birçok farklı şekilde yapılan örneklerden. Penye ipten amerikan servis yapımı yine ay çiçeği şeklinde. Tur sayıları artırılarak örgü paspas modellerinde de kullanılabilecek bir örnek. Keçeden amerikan servis yapımı yine çok güzel örneklerden. Keçeden bardak altığı yapımı ile tamamlayabilirsiniz. Takım yapabilirsiniz. Az sonra paylaşacağımız örgü amerikan servis modelleri yapılışının da bardak altlığını örebilirsiniz. Kolay ve çok şık duran bir örnek. Hazırsanız başlayalım.

Örgü Amerikan Servis Modelleri Anlatımlı

3 renk penye ip kullanacağız. Penye iplerin kalınlıkları değişebiliyor. İplerin kalınlıklarına göre tığ seçimi yapabilirsiniz. Kahverengi, yeşil, sarı ipler kullanacağız. Koton ipler, ribbon ipler, pamuklu makremeler, kordon ipler, penye ipler gibi birçok ip çeşidi ile örebilirsiniz. Hemen örgü amerikan servis modelleri yapılışının şeması ile başlamak istiyorum.

Örgü Amerikan Servis Modelleri Yapılışı

Çantaya sihirli halka ile başlıyoruz. Kahverengi iple başlıyoruz. Sihirli halka içine 12 trabzan yapıyoruz. 2. turda her ilmeğe 2 kez batarak 24 trabzan yapıyoruz. 3. turda 1 ör 1 artır ile devam ediyoruz. 4. turda yine kahverengi iple devam ederek 1 ör 1 artır ile turu tamamlıyoruz.

5. turda yeşil ipimize geçiyoruz. 5. turu arka ilmeklere batarak örüyoruz. 2 ör 1 artır olacak şekilde örüyoruz. 6. turu normal bir şekilde batarak 2 ör bir artır ile örüyoruz.

7. turda sarı renge geçiyoruz. Az önce yeşil iple arka ilmeklere batmıştık. Şimdi sarı iple ön ilmeklere batarak aynı yere 3 trabzan yapıyor son ilmekleri birlikte örüyoruz. 2. zincir çekip 2. zincirde ön ilmeklere batarak yapıyoruz.

8. turda yuvalara 2 sık iğne trabzanların üzerine 1 sık iğne yapıp bitiriyoruz.

Örgü Amerikan Servis Modelleri Yapılışı 1

Amerikan servisin yapılışı bu kadar. Bardak altlığı örmek isterseniz kahverengi ile 2 tur örüyoruz. 1 tur yeşil örüp sarı renge geçiyoruz. İsterseniz şemadan da takip edebilirsiniz.

Örgü Amerikan Servis Modelleri Yapılışı 2

Örgü Amerikan Servis Modelleri Yapılışı 3

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2015/01/individuais-girassol-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Amerikan Servis Modelleri Yapılışı”
  1. Nurdan dedi ki:

    Merhaba ben cok yeniyim o dediğiniz seyleri bilmiyorum ama youtubeda videosunu izlerken aynisini yapabiliyorum acaba video yayinlama sansiniz var mi

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. İlginiz için çok teşekkür ederiz. Maalesef her modele video çekmemiz çok zor. Ayrıntılı anlatmıştım. Örerken takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler