Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Kare Puf Yapımı

Penye ipten, koton ipten örebilirsiniz. Penye ipten kare puf yapımından bahsedeceğiz. İstediğiniz desenlerden 6 parça örüyoruz. Daha sonra bu parçaları birleştirerek puf elde ediyoruz. Ve keyifle evimizin istediğimiz köşesinde kullanıyoruz. Pufla ilgili farklı paylaşımlarımız da olmuştu. Biraz onlardan bahsedelim mi. Videolu örgü puf nasıl yapılır bahsetmiştik. Şiş örgü modellerinden haraşo örgü modeli ile yaptığımız bir puftu. İlk paylaştığımız andan itibaren çok sevilmişti. Çok popüler olmuştu. Aynı tekniği kullanarak farklı desenlerde birçok puf örebilirsiniz kendinize. Örgünüzü alıp TV karşısına geçip birde ördüğünüz pufa ayaklarınızı uzattığınızda değmeyin keyfinize. Ben öyle yapıyorum. 😊 Anlatımlı örgü puf yapımı için yine tığ işi bir örnek kullanmıştık. Penye ipten tığ işi örgü puf yapımı için daha önce ördüğünüz örgülerden kalan ipleri kullanabilirsiniz. Güzel ve gösterişli bir örnek. Videolu pirinç örgü puf yapımı ise diğerlerinden daha kolay bir örnek. Yani birleştirmesi daha kolay.  Şimdi en az onlar kadar güzel örmesi kolay kare puf yapımından bahsedeceğiz. Hazırlayın malzemeleri. Başlıyoruz anlatıma.

Puf Minder Yapımı

Küp puf yapıyoruz. 6 parça örüyoruz. Ölçülerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modelde 45 x 45 cm ebatlarında bir puf. Her bir parça 45 x 45 olarak örülmüş. Popcorn örgü modellerinden 2 parça, sık iğneli modelden 2 parça ve 1 zincir, 1 sık iğne ile 2 parça. Daha sonra bu parçaları birbirine dikeceğiz. İçini ister astar dikerek elyafla veya eski bir yorgan yastıkla doldurabilirsiniz.

Penye İpten Kare Puf Yapımı 1

Penye İpten Kare Puf Yapımı 8

Penye İpten Kare Puf Yapımı

Penye İpten Kare Puf Yapımı 7

Penye İpten Kare Puf Yapımı 9

Penye İpten Kare Puf Yapımı 3

Penye İpten Kare Puf Yapımı 2

Birleştirme ve doldurma işlemini tamamladıktan sonra pufumuz hazır. Evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Hem dekoratif hemde kullanışlı bir puf.

Penye İpten Kare Puf Yapımı 11

Penye İpten Kare Puf Yapımı 10

Penye İpten Kare Puf Yapımı 4

Penye İpten Kare Puf Yapımı 5

Penye İpten Kare Puf Yapımı 6

Kaynak : www.makeanddocrew.com/the-sampler-pouf-free-crochet-bean-bag-pattern-part-1/

www.makeanddocrew.com/sampler-pouf-free-crochet-pouf-pattern-part-2/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Penye İpten Kare Puf Yapımı”
  1. Hülya dedi ki:

    Penye ipten paspad yapimini gosterirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler