Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Örgü Puf Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden anlatımlı örgü puf yapımı hazırladık. Çok güzel bir model. Yapılışı şemalı anlatımlı. Bu örneği başka modellerde görmüş olabilirsiniz. Şapkalarda, battaniyelerde görmüş olabilirsiniz. Puf örüyoruz şimdi bu örnekle. Tığ işi örgüden kolay bir puf. Daha önce sizlere puf modellerinden , anlatımlı örneklerden bahsetmiştik. Önceki modellerimiz arasına bir yeni örnek daha ekliyoruz. Kordon iple örüyoruz bu örneği. Şimdi biraz daha önce anlattığımız modellerden bahsedelim. Bir zamanların modası olan penye ipten puf örme farklı modellerle hala örülmeye devam ediyor. Haraşo örgü modelinden örmüştük biz pufu. Şimdilerde örnekleri olarak örülüyor. İşkembe örgü modelinden puf örülüyor, ortasına saç örgü , burgu örgü modelleri koyuluyor. Yani sözün kısası beğendiğiniz her modelden örgü puf yapılışı yapabilirsiniz. Amaç kenarlardan dönerek örmek ve yuvarlak formu vermek. Dileyenler birazdan anlatacağımız gibi dikdörtgen bir parça olarak da örebilirler. Pirinç örgü modeli puf yapımı yapmıştık. Dikdörtgen olarak ördüğümüz. Çok şık duruyor. Bu iki modelimizi şiş örgü modelleri olarak yapmıştık. Tığ işi örgü modelinden de pufumuz var. Penye ipten tığ işi örgü puf yapımı çok güzel bir örnek. Kalan ipleri değerlendirmek içinde iyi bir fikir. Ev dekorasyonunuz için örebilirsiniz.

Penye İpten Puf Yapımı Tığ İle

Evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. 40 cm genişliğinde, 40 cm yüksekliğinde 140 cm çevresi olan bir puf için aşağıdaki malzemeleri kullanabilirsiniz.

  • 5 adet 4.5 mm pamuklu kordon ip
  • 10 mm tığ (eliniz çok sıkı ise 12 mm kullanabilirsiniz)
  • Yün iğnesi
  • Elyaf

Birazdan sizlere şemayı vereceğiz. Daha büyük ve geniş yapmak istiyorsanız tur sayılarını artırabilirsiniz. Veya zinciri biraz daha uzun çekebilirsiniz.

Anlatımlı Örgü Puf Yapımı 2

Alt kırmızı çizgiden başlıyoruz. Ve şemayı yukarı doğru okuyarak devam ediyoruz. Şemada daireler zinciri, uzun çizgiler trabzanı ,nokta sık iğneyi . artılar tekli trabzanı temsil ediyor. Bu ölçüler için 36 zincir çekerek başlıyoruz. Aşağıda altında çizgi olan sembolleri arka ilmeklere batarak öreceğiz. Yoksa şekil , model tamamen farklı olur. Resimde hangi ilmeklere batarak örmeniz gerektiğini görebilirsiniz.

Anlatımlı Örgü Puf Yapımı

Anlatımlı Örgü Puf Yapımı 6

Desen 4 turun tekrarından oluşuyor. 48 tur yaptıktan sonra bitiriyoruz. Yanları uzun bir ip bırakıp tüm ilmekleri toplayalım ve büzelim.Birleştirme için ve astar dikimi için aşağıdaki videoları izleyebilirsiniz.

Puf bitti. Şahane oldu.

Anlatımlı Örgü Puf Yapımı 4

Anlatımlı Örgü Puf Yapımı 3

Anlatımlı Örgü Puf Yapımı 5

Anlatımlı Örgü Puf Yapımı 1

Kaynak : http://susimiu.es/patron-de-puff-de-ganchillo-con-punto-colmena-cotton-air/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler