Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Penye İpten Çanta Yapımı

Çok şık , çok zarif. Ribbon ipten çanta yapıyoruz. Penye ipte kullanabilirsiniz. Makrome ipide. Ribbon ip ile örgü pamuklu ipi birleştiriyoruz ve çok şık çanta yapıyoruz. Plaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. Çok güzel örgü çanta modelleri. Hemen örmek isteyeceksiniz. Ben çevremde ribbon ip ve penye ip bulamıyorum. Netten sipariş veriyorum. Eğer çevrenizde varsa alabilirsiniz. Veya netten güvendiğiniz sitelere sipariş verebilirsiniz. Penye ipten örgü modellerine sitemizde birçok model bulabilirsiniz. Penye ipten çanta modelleri , ve zarif penye ipten çanta yapılışı sadece bir – iki örnek.

Evde Kolay Penye İpten Çanta Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 1 adet Pamuklu iplik
  • 2 adet Ribbon iplik
  • 3.5 mm tığ
  • 80 cm uzunluğunda 2 adet çanta askısı
  • 30 x 10 cm ebatlarında plastik plaka

Aşağıda resimde gördüğünüz gibi plakayı kenar kısımlarından eşit aralıklarla deliyoruz. ( Hazır satılan varsa alabilirsiniz ) Daha sonra iğne ve ip ile deliklerden ip geçirelim. Sonrasında ise kenar kısımlarından sık iğne ile örelim.

Penye İpten Çanta Yapımı 3

İstediğiniz boyuta gelene kadar sık iğne örmeye devam ediyoruz. Yalnız köşelerde aynı yere 2 sık iğne örerek devam ediyoruz. İstediğiniz boyuta geldikten sonra çanta askılarını takalım.

Penye İpten Çanta Yapımı 2

Fiyonk için pamuklu iplikle 10 cm x 22 cm ebatlarında bir şerit örelim.  Küçük parça için 15 trabzanlı bir parçayı 12 cm örüp dikelim. Resimdeki gibi fiyonk şekli verip ortasından örgü ile birleştirerek çanta üzerine dikelim.

Penye İpten Çanta Yapımı 1

Ve çanta biter. Şahane oldu.

Penye İpten Çanta Yapımı 8

Penye İpten Çanta Yapımı 7

Penye İpten Çanta Yapımı 4

Penye İpten Çanta Yapımı

Penye İpten Çanta Yapımı 5

Kaynak : https://bautawitch.se/2014/04/13/diy-virkad-vaska-till-varen-med-rosett/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler