Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Araba Lastiğinden Penye Puf

Araba lastiği ve penye ipi birleştirerek harika bir çalışma hazırladık. Araba lastiğinden penye puf. Nasıl yapıldığını tüm detayları ile videoda bulabilirsiniz. Çok güzel ve kullanışlı. Balkonlarda, teraslarda, iç mekan dekorasyonunda istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Eskiyen araba lastiklerini bu şekilde kendin yap projeleri ile değerlendirebilirsiniz. Benim çok hoşuma gitti proje. Dıy araba lastiğinden saksı yapılışı da beğeneceğiniz projeler arasında yer alıyor. Dıy araba lastiğinden sehpa yapımını da eviniz için yapıp kullanabilirsiniz. Örgü puf yapımı içinde araba lastiği ve penye ip kullanıyoruz. Tığ işi örgü biliyorsanız pufu rahatlıkla yapabilirsiniz. Diğer kısmı yani araba lastiği ile olan kısımlar için eşinizden yardım alabilirsiniz. Ama kendimiz de yapabiliriz. Hadi şimdi araba lastiğinden penye puf detaylarına göz atalım.

Araba Lastiğinden Penye Puf Nasıl Yapılır?

Genellikle araba lastiği ile çalışırken akrilik boyalar kullanıyoruz. Veya halatta etrafını sarıyorduk. Bugün çok güzel bir proje hazırladık. Penye ip ile lastiğin etrafını örerek kaplıyoruz ve harika bir pufumuz oluyor. Puf yaparken önce lastiğin üst kısmını yani iç delik kısmını kapatacak şekilde ahşap parça kesiyoruz. Ve lastiğe monte edip kapatıyoruz. Alt tarafını da aynı şekilde kapatıyoruz. Ve alt kısma dengeli duracak şekilde eşit aralıklarla 4 ahşap kütük takıyoruz. Daha sonra lastiğin etrafını kumaşla kaplıyoruz.

Araba Lastiğinden Penye Puf 1

Araba Lastiğinden Penye Puf 2

Araba Lastiğinden Penye Puf 5

Araba Lastiğinden Penye Puf

Daha sonra penye ipimizi ve uygun tığımızı alıyoruz. Sihirli halka ile başlıyoruz. Ve içine 2 zincir ile başlayıp 8 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 12 trabzan yapıyoruz. Ve 1 ör 1 artır, 2 ör 1 artır, 3 ör bir artır, 4 ör 1 artır ile örerek devam ediyoruz. Lastiğe ölçerek örmeye devam ediyoruz.

Araba Lastiğinden Penye Puf 6

Üst kısmı için yeterli genişliğe ulaştıktan sonra alt kısmı örüyoruz. Yan kısımlara geçmek için ilk turda önce arka ilmeklere batıyoruz. Daha sonra normal örmeye devam ediyoruz.

Araba Lastiğinden Penye Puf 7

Yeterli boyutlara ulaşınca bitirip şapka gibi lastiğe giydiriyoruz. Araba lastiğinden penye puf detaylarından bahsettik. Şahane oldu bence. Çok kolay bir şekilde hazırlanabilir.

Araba Lastiğinden Penye Puf 3

Araba Lastiğinden Penye Puf 4

Şimdi anlattığımız bu aşamaları videodan izleyelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler