Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Oyuncak Puset Yapımı

Uzun zamandır kızım için örmeyi planladığım örgü modellerinden. Bugün araştırırken karşıma çıktı. Belki benim gibi kızlarına penye ipten oyuncak puset yapımı örmek isteyenler vardır. Hepimiz için güzel bir tarif hazırladık. Kızlarımız oyunlarında severek kullanacakları bir parça olacak. Pusetin alt tabanını örgü olarak yapabilirsiniz. Yada videoda olduğu gibi hazır ahşap plakalardan tabanlık yapabilirsiniz. Pusetin içine uygun yataklar, yastıklar, yorganlarda dikebilirsiniz. Örgü bebek battaniyesi yapabilirsiniz. Çocuklarımız çok daha mutlu olacaklardır. Evde olan penye iplerinizi kullanarak örgü oyuncak puset modelleri yapabilirsiniz. Yine sizlere benzer şekilde örülmüş farklı tığ işi örnekler kullanılmış pusetlerden örneklerde hazırladık. Örgü puset nasıl yapılır videodan izledikten sonra hayal gücünüzle birçok tasarım oluşturabilirsiniz. Eğer evde örgü modellerinden satış yapıyorsanız az sonra paylaşacağımız model sizlere çok sipariş aldıracak örneklerden. Çocuklarımız için deniz kızı oyuncak çantası dikimi projesini de yapabilirsiniz. Çok güzel kendin yap projelerinden. Dikiş modellerinden. Çocuklar küçükken beşik kenarına, büyükken yatak kenarına yapacağınız bir projeden daha bahsetmek istiyorum. Örgü beşik koruyucu yapımı renk renk penye kumaşlardan, havlu kumaşlardan yapacağınız modellerden. Evet sıra geldi yeni modelimiz olan penye ipten oyuncak puset yapımı anlatımına.

Penye İpten Oyuncak Puset Nasıl Yapılır?

Çeşitli boylarda örgü tabanlık veya ahşap tabanlıklarla öreceğimiz harika bir çalışma. Kızlar çok beğenecek. Bayılacaklar. Evde, yolculuk esnasında, piknikte yer yerde oynayacakları bir oyuncak örüyoruz. Penye ipten oyuncak puset yapımı. Penye ip ve 5-6 mm tığ kullanıyoruz. Bitmiş puset ölçüsü 20 x 30 cm civarında. Puset tabanına 25 x 40 cm ahşap plakalarda kullanabilirsiniz. Boyutları sizin kullanacağınız ahşap tabanlığı göre değişecektir.

Penye ipten öreceğimiz pusetin bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Penye İpten Oyuncak Puset Yapımı 23

Penye İpten Oyuncak Puset Yapımı

Penye İpten Oyuncak Puset Yapımı 9

Kızlarımıza, yeğenlerimize, torunlarımıza öreceğimiz fikir edineceğimiz penye ipten oyuncak puset yapımı örneklerini inceleyelim.

Sıra geldi pusetin nasıl örüldüğünü izlemeye.

 

Kaynak : https://www.instagram.com/heartmade_by_mari/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler