Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Çanta Yapımı

Örgü sırt çantası yapılışı paylaşıyoruz. Penye ip örgü modelleri arasına bu kez çanta yapımı ekliyoruz. Yapılışı kolay videolu bir tarif. Penye ipleri paspas, sepet ve çanta yapımında kullanıyoruz. Daha çok paspas ve çanta anlatımları hazırlamıştık. Bugün bir değişiklik yapıp örgü çanta modelleri hazırladık. Bunun için ip olarak penye ipleri kullanıyoruz. Çantanın önce tabanını örüyoruz. Daha sonra üst kısmını örüyoruz. Sizler isterseniz çanta sade gelebilirse örerken desenler ekleyebilirsiniz. Üzerine örgü süsleme sanatı ile çiçekler, ponponlar, püsküller ekleyebilirsiniz. Çantanın yapılışına birazdan geçeceğiz. Yapılışını resimli ve videolu olarak vereceğiz. Aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Her sorunuza cevap vermeye çalışıyoruz. Hazırsanız örgü sırt çantası anlatımlı modele geçelim.

Penye İpten  Çanta Nasıl Örülür?

Malzemelerimiz penye ipten, tığdan , deriden çanta askısından oluşuyor. Bugün bu harika sırt çantasını yapıyoruz. Bu sırt çantasını daha önce paylaştığımız tüm modeller gibi bunu da çok beğendiler. Bizden penye ipten örgü çanta yapılışı paylaşmamızı isteyen çok oldu. Bizde güzel ve sade bir tarif bulunca hemen yayınlamak istedik. Çanta çok çeşitli şekillerde kullanılabilir. Günlük eşyalarınızı onunla taşıyabilirsiniz. Ve aynı zamanda spor sırt çantası olarak da kullanabilirsiniz. Bu güzel çantayı neredeyse her yerde kullanabilirsiniz. Sizlere güzel modeller hazırlamak ve anlatımlı olarak vermek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Penye ipten sırt çantası yapımına başlıyoruz.

Malzeme olarak penye ip ve 8 mm tığ kullanıyoruz. Ve çantanın yapılışına 8 zincir çekerek başlıyoruz. Çantanın yapılışını önce resimli olarak görelim. Çantayı yaparken hep arka ilmeklere batarak yapıyoruz.

Penye İpten Çanta Yapımı 6

Ve çantanın yapılışını videolu olarak görelim. Aklınıza takılan herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Ve çantamız bittiğinde şahane oluyor.

Penye İpten Çanta Yapımı 9

Kaynak : http://design-peak.com/crochet-backpack/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Penye İpten Çanta Yapımı”
  1. Dila dedi ki:

    Türkçe vido yokmu

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Dila Hanım. Maalesef yok. Her modelde Türkçe video bulmak zor oluyor bazen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler