Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Puf Örme

Penye ip örgü modellerini sevenler için puf nasıl örülür tüm detayları ile sizlere videolu anlatım hazırladık. 3 parça video hazırladık. Pufa başlangıç, astar dikimi ve pufun birleştirme işlemlerinden oluşan 3 adet video. Örgü puf modellerini bu teknikle yapıyoruz. Farklı örgü modelleri kullanarak aynı teknikle puflar örebilirsiniz. Saç örgülü puf yapılışı yapabilirsiniz. Teknik yine aynı. Kenar kısımları dönülerek örülüyor. Bu sayede yuvarlak oluyor örgümüz. Paspas örer gibi. Dümdüz örüp kenar kısımlarını büzererek de yapabilirsiniz. Nasıl derseniz pirinç örgü modeli puf yapımı bu şekilde yapılmış bir örnek.

Penye İpten Puf Yapımı

3 video hazırladık. Penye ipten pufun teknik olarak nasıl yapıldığı anlatılıyor. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Ev dekorasyonunuza şıklık katacak çok güzel bir model. Aynı teknikle ribbon ipler, korton, halat ipler , kalın koton iplerle de örebilirsiniz. Ben somon renklerinde bir ip ile örmüştüm. Yanına da mint yeşili ile yapmak istedim ama henüz fırsatım olmadı. Örebilir miyim onuda bilmiyorum. Pek fırsatım olmuyor. Çok yoğun oluyorum. Örgü örmeyi çok seviyorum ama fırsat bulamıyorum. Bulduğum en ufak bir fırsatı 1 -2 sıra da olsa örgüye ayırıyorum. İnsana terapi gibi oluyor.

Şimdi bu güzel pufun , evinizin istediğiniz her köşesinde kullanacağınız bir modelin nasıl yapıldığına dair videolara geçelim. İyi seyirler.

Penye İpten Puf Örme

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler