Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İple Tişört Süsleme

Sizlere çok güzel bir fikirle geldik. Penye iple tişört süsleme yapıyoruz. Çok güzel fikir. Elbiselerinize, tişörtlerinize bu tarz süslemeler yapabilirsiniz. Makrome düğüm çeşitlerinden beğendiğiniz örneklerle yapabilirsiniz. Çok güzel ve şık duran bir model. Makrome ipinden yapılan tasarımlar arasına bu örneği de ekleyebiliriz. Makrome ipleri ile, penye ipler ile çok güzel tasarımlar yapılıyor. Elbiseler, hırkalar, etekler, tişörtler örülüyor. Örneklerini görüyoruz. Ve bu modellerden oluşan bir galeri hazırlamayı düşünüyoruz. Sizde kıyafetlerinizde bu tasarımları kullanabilirsiniz. Makrome ipleri ile çantalar örebilirsiniz. Takılar yapabilirsiniz. Makrome takı modelleri ve yapılışları çok güzel duruyor.

Penye İple Tişört Süsleme Nasıl Yapılır?

Beğendiğiniz bir tişörtü, düz renk tişörtlerinizi ufak dokunuşlarla değiştirebilirsiniz. Yaka kısımlarına, kol kısımlarına penye iplerle süslemeler yapabilirsiniz. Eteklere eklemeler yapabilirsiniz. Boncuklar ekleyebilirsiniz. Çocuk kıyafetlerinde renk renk boncuklarla yapılmış süslemeler çok güzel duracaktır. Tahta boncuklar harika olacaktır.

Önce hangi kıyafeti süsleyeceğimize karar verelim. Daha sonra eğer tişört süsleyecek ve yaka yapacaksak yakada lastik varsa bu kısmı keselim.

Penye İple Tişört Süsleme 1

Tişörtü hazırladıktan sonra aşağıdaki videoda görüldüğü gibi düğümlerimizi yapalım.

Makromeyi ördükten sonra tişörtün üzerine dikelim. Sarma veya zikzak ayarı ile düzgün bir şekilde dikelim.

Penye İple Tişört Süsleme

Ortaya çıkan proje çok güzel. Tüm kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz. Tişörtlerin sırt kısımlarında da kullanabilirsiniz.

Penye İple Tişört Süsleme 2

Kaynak : http://www.trashtocouture.com/2013/06/diy-macrame-fringe-top.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler