Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp Yer Minderi Yapımı

Penye iplerle, makrome ipleri ile kordon iplerle öreceğiniz harika bir çalışma. Penye ip yer minderi yapımı. İsterseniz minder olarak tasarlayabilirsiniz yada kırlent olarak örebilirsiniz. Her iki şekilde de örülmüş örnekleri hazırladık. Kırlent olarak 45 x 45 cm ebatlarında 50 x 50 cm ebatlarında örebilirsiniz. Minder olarak istediğiniz ölçülerde yapabilirsiniz. Büyük uzun minderler örebiliriz. Küçük kare minderler örebiliriz. Kalın ipler kullanıyoruz. Yada ipleri birkaç kat yaparak örüyoruz. 2016 örgü puf modellerinde birkaç örneğini paylaşmıştık. Harika modeller vardı galeride. Az sonra paylaşacağımız model galeride yer alıyordu. Bizlere çok sorulmuştu. Ev dekorasyonumuz için örgü yastıklar, kırlentler de örüyoruz. Mesela ahududu örneğinden yapılmış harika bir yastık var. Yerde minder olarak da kullanabilirsiniz. Tarifine ahududu kırlent nasıl yapılırdan ulaşabilirsiniz. Daha fazla modelin yapılışına mimuu.com ana sayfadan ulaşabilirsiniz. Penye ip örgülerinden güzel, kolay örgü minder modellerine geçelim.

Penye İp Yer Minderi Nasıl Örülür?

Sadece penye ip değil birçok iple örebiliriz. Kordon- koton- makrome gibi. Kalın ipler kullanıyoruz. Haraşo örgü modeli ile örüyoruz. Tabi modelleri sadece haraşo diye kısıtlamamak lazım. Mesela tığ işi örgülerden, şiş örgü modellerinden örneklerle de yapabiliriz. Çünkü sadece haraşo yok çok güzel modeller var. Tek haraşoya bağlı kalmamak lazım. Çok güzel örneklerimiz var. Anlatımlarını paylaştığımız birçok model var. Minderlerde, yastıklarda kullanabiliriz.

Penye ip yer minderi yapımından önce kısaca yastık yapılışını görelim. Aşağıda resimlerde olduğu gibi de yapılabilir, 2 parça olarak örülüp kenarlardan da dikilerek birleştirilebilir. Penye ip ve 10 mm şiş ile 26 ilmek atarak başlıyoruz. 70 cm olana kadar örüyoruz.

Penye İp Yer Minderi Yapımı 6

Penye İp Yer Minderi Yapımı 8

Penye İp Yer Minderi Yapımı 5

Penye İp Yer Minderi Yapımı 12

Penye İp Yer Minderi Yapımı 10

Penye İp Yer Minderi Yapımı 13

Penye İp Yer Minderi Yapımı 9

Penye İp Yer Minderi Yapımı 11

Penye İp Yer Minderi Yapımı 7

Minderler içinde aynı işlemleri yapıyoruz. İstediğimiz uzunlukta ilmekler atıyoruz. Haraşo örgüyle veya beğendiğimiz herhangi bir örnek ile örgümüzü örüyoruz. Penye ip yer minderi yapımından birkaç model inceleyelim.

Şimdi videoyla şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü nasıl örülür, ters örgü nasıl örülür, pirinç örgü nasıl örülür izleyelim. Yastıklarımızda, minderlerimizde kullanalım.

Mesela farklı örgülerde kullandığımız lakin yastık, minder ördüğümüzde çok güzel duracak birkaç modelin yapılışını izleyelim.

Kaynak : https://www.tricoeafins.com.br/post/almofada-de-tric%C3%B4-com-fio-de-malha

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler