Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp File Çanta Yapılışı

Penye ip örgü modelleri ile başlayalım. Çok güzel bir çanta örüyoruz bugün. Örgü file çanta modellerinin penye ip versiyonuz. Alış veriş çantaları, hobi çantaları, piknik çantaları olarak kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz birçok örgü modelleri ve yapılışları ile çantalar örebilirsiniz. Penye ip file çanta yapımı için alt tabana farklı örgü örnekleri kullanabilirsiniz. En altta kendi ördüğüm file çantanın yapılış videosunu da ekleyeceğim. İsterseniz aynı örneği penye iplerinizle de örebilirsiniz. Penye ipten haraşo çanta yapımı yine çok seveceğiniz trend olan örgü çanta modellerinden. Penye ipten yıldız örgü çanta yapılışı severek kullanacağınız çantalardan olacak. Yıldız örgü modelini birçok yerde kullanmıştık. Örgü şapka modellerinde de paspas modellerinde de çok güzel duruyor. Yıldız örgü modelinin hem şişle hem de tığ ile örülmüş örnekleri var. Beğendiğiniz, bildiğiniz tekniği kullanabilirsiniz.

Tığ İşi File Çanta Yapımı

Penye ip file çanta yapılışı için taban kısmına birçok örneği kullanabilirsiniz. Motifli örnekler kullanabilirsiniz. Daha önce farklı bir örgü örmek için başladığım hanım dilendi bey beğendi motifini file çantaya çevirmiştim. O zamanlar poşetler yeni paralı olmuştu. Hepimiz çantalar ördük, çantalar diktik. Artık paralı olmasına alıştık galiba.

Penye İp File Çanta Yapılışı

Çantamız için yukarıdaki şemayı kullanacağız. Koton iplerle de örebilirsiniz. Sihirli halka ile çantaya başlıyoruz. 4 zincir ile başlayıp aralarda 1 zincir çekerek 13 trabzan daha yapıyoruz. 2. tura geldiğimizde her yuvaya aralarda 1 zincir çekerek V trabzanlar yapıyoruz. 3. turda ise V lerin içine aynı yere 5 trabzan yapıyoruz. Sık iğne ile iki V nin arasına batıyoruz. Bu turu bu şekilde tamamlıyoruz.

4. turda az önce yaptığımız sık iğneler üzerine aynı yere 4 trabzan yapıyoruz. Sık iğne ile bir önceki turda battığımız 3. trabzanın üzerine batıyoruz. 5. turda aynı işlemi yapıyoruz. Bu kez 6 trabzan yapıyoruz.

5 turdan sonra file kısmına geçiyoruz. İnce iplerle ördüğünüzde taban çapını büyütebilirsiniz. File kısmı için 4 zincir çekip bir önceki turda 6 trabzanın ortasına sık iğne ile batıyoruz.

Penye İp File Çanta Yapılışı 3

Çantamızın yapılışı bu şekilde. Üst kısımlar için yine şemayı takip edebilirsiniz. Çanta çok güze. 2 renkli 3 renkli olarak örebilirsiniz.

Penye İp File Çanta Yapılışı 2

Penye İp File Çanta Yapılışı 1

Buda benim ördüğüm file çanta. Örmesi keyifli kolay bir çanta.

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/09/sacolas-de-rede-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler