Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tabanlı Wayuu Çanta Yapılışı

Sizlere yapılışını adım adım resimlerle hazırladığımız harika bir örgü çanta modelleri tarifi hazırladık. Wayuu çanta modellerine taban ekleyerek örüyoruz. Daha önce wayuu çantaların tabanlarını da örmüştük wayuu çanta şablonlarını uygulayarak. Şimdi deri taban kullanacağız ve üzerini wayuu çanta şablonları uygulayarak tamamlayacağız. İsterseniz çantanın taban ve askı kısımlarını kendiniz yapabilir istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bu aşamaların detaylarını kaynak kısmında bulunan linkten ulaşabilirsiniz. Wayuu çanta yapımı içinde birçok farklı ip kullanılıyor. Etamin ipleri, nako pırlanta, alize diva gibi ipler tercih ediliyor. Birkaç ip aynı anda içten yürütülerek örülüyor. Çantanın içi de dışı da aynı desende oluyor. Wayuu clutch modelleri içinde aynı tarz ipler, aynı şablonlar uygulanıyor. İstediğiniz büyüklüğe göre zincir çekiyorsunuz ve üzerine şemayı uyguluyorsunuz. Birazdan paylaşacağımız tabanlı wayuu çanta yapılışı etnik desenli, kilim desenli bir model. İstediğiniz renkleri seçerek örebilirsiniz. İp tercihleri, seçenekleri oldukça fazla. Beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz.

Wayuu Çanta Yapımı

Wayuu çanta yapılışı kadar sapı da önemli. İsterseniz tığ işi ile örebilirsiniz. Zincir, deri aksesuarlar kullanabilirsiniz. Wayuu çanta sapı için örgüler veya iplerle işlenen çanta sapları yapabilirsiniz. Harika oluyor. Nasıl yapılır önceki yazılarımızdan nasıl yapıldığına dair örnekler bulabilirsiniz. Tabanlı wayuu çanta yapılışı detaylarına geçelim. İlk olarak şablon ve kullanılacak malzemeleri görelim.

Tabanlı Wayuu Çanta Yapılışı 8

Tabanlı Wayuu Çanta Yapılışı

Malzemeleri gördük. Çantayı yaparken askısını ve tabanını deriden kendimiz yapıyoruz. Kısaca buna değinelim.

Ve sıra geldi deri tabanlığa şablonu uygulamaya. Önce tabanlığın üzerine sık iğne ile örmemizi kolaylaştıracak tabanı örüyoruz. Daha sonra üzerine şablonu uyguluyoruz. Aşama aşama şimdi bu kısımları inceleyelim.

Çantamızı ördük. Askıları diktik. Şimdi çantanın içine astar geçirme zamanı.

Tabanlı Wayuu Çanta Yapılışı 28

Tabanlı Wayuu Çanta Yapılışı 29

Tabanlı Wayuu Çanta Yapılışı 30

Tabanlı Wayuu Çanta Yapılışı 31

Tabanlı Wayuu Çanta Yapılışı 32

Tabanlı Wayuu Çanta Yapılışı 33

Çok güzel oldu değil mi çanta. Severek kullanabiliriz. Şablonu clutch çantalarda da uygulayabilirsiniz.

Tabanlı Wayuu Çanta Yapılışı 33

Tabanlı Wayuu Çanta Yapılışı 34

Tabanlı Wayuu Çanta Yapılışı 35

Kaynak : https://mettiss.livejournal.com/7260458.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler