Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp File Çanta Yapımı

Değişik bir örme tekniği ile oluşan harika bir çanta hazırladık. Penye ip file çanta yapımı. File çanta modellerini özellikler alışverişlerde pazarlarda çok kullanıyoruz. Yeni file çanta örneklerinden modeller arıyorsanız elinizde olan ipleriniz varsa bu model için kullanabilirsiniz. İnce ipler ile örüldüğünde aynı ölçüleri vermeyecektir. Kalın ipleri kullanabilirsiniz. Penye ipler gibi. Zincir, sık iğne ve ilmek kaydırmadan oluşuyor çantamız. Değişik dememizin amaca askı kısmından veya taban kısmından başlanarak örülmesi değil. döne döne tüm bölümlerinin örülerek ilerlemesi. Geleneksel pazar filesi yapımı olarak kullanıp örebilirsiniz. Ay sonu alış veriş filesi yapımı olarak pazarlarda kullanabilirsiniz. Örgü pazar filesi yapımını sadece alış verişlerde değil tatillerde örgü plaj çantası modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Gelelim yeni çantamızın tarifine. Penye ipten file çanta yapımı adım adım fotoğraflarla görebilirsiniz.

Penye İpten File Çanta Nasıl Örülür?

Zincir çekiyoruz ve döne döne çantamızın tüm bölümlerini örerek ilerliyoruz. Askı kısmı, taban kısmı ve diğer bölümler. Kalın iplerle örüldüğü için çok çabuk bir şekilde bitirebilirsiniz penye ipten file çanta yapımını. Önce hemen çantamızın şemasını görelim. Şema biraz karışık gelebilir. Nasıl öreceğiz diyebilirsiniz. Ama fotoğraftaki adımları takip ettiğinizde zor olmadığını çok kolay olduğunu göreceksiniz.

Penye İp File Çanta Yapımı 24

Çantamıza 118 zincir çekerek başlayalım. 39. zincire sık iğne ile batalım. Devam ederek 9 zincir çekelim ve 10. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Daha sonra aşağıdaki adımları takip edelim. Fotoğraflarla çantayı daha iyi anlayacaksınız.

Askıları ile birlikte etrafını da döne döne ördüğümüz bir çanta.

Penye İp File Çanta Yapımı 5

Penye İp File Çanta Yapımı 21

Kaynak : https://verena.ru/vyazanie-kruchkom/sumka-avoska-iz-trikotazhnoy-pryazhi-14922/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler