Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Yıldız Modeli Yapılışı

Bugün penye ipten cüzdan örüyoruz. Aynı modelle penye ipten çanta modelleri de yapabilirsiniz. Çok şık duruyor. Yine penye ipten ev dekorasyonunuz için güzel ürünler de yapabilirsiniz. Mesela penye ipten paspas yapımı yapabilirsiniz. Penye ipten sepet modelleri yapabilirsiniz. Eski tişörtleri değerlendirmek için bu penye ipten ürünlerde çok iyi fikir oluyor. Eski tişörtten penye ip yapılışı ile penye ipleri çevrenizde bulamıyorsanız evde kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Penye İpten Yıldız Modeli Cüzdan Yapımı

Aslında model grafik olarak verilmişti arkadaşlar. Ben sizler için yapılışını açıklamaya çalışacağım. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Ayın modelle penye ip çanta da yapabilirsiniz.

1.tur : İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlıyorsunuz. Artı olarak 3 zincir çekip ilk çektiğimiz zincirden 4. zincir üzerine tekli  trabzan ile batıyoruz. Yanına 2 tekli trabzan daha yapıyoruz. Son ilmekleri birlikte örüyoruz. Daha sonra ilmeği uzun çekerek 1 trabzan yapıyoruz. Ve aynı yere batarak 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 4 zincir üzerine gelip aynı şeklide sıra sonuna kadar örmeye devam ediyoruz.

Modelin yapılış şeması aşağıdaki gibidir. Aslında yıldız lif modeli yapılışı gibi. Lif ören arkadaşlarımız bilirler. Daha önce sizlere yıldız lif modelinden şapka yapımı videolu olarak göstermiştik. Yapılışını oradan takip edebilirsiniz. Şemayı aşağıda veriyoruz.

Penye İpten Yıldız Modeli Yapılışı 1

Penye İpten Yıldız Modeli Yapılışı

Modeliniz bittiğinde beğendiğiniz bir cüzdan klipsine dikebilirsiniz.

Penye İpten Yıldız Modeli Yapılışı 4

Penye İpten Yıldız Modeli Yapılışı 3

Üzerini farslı aparatlarla süsleyebilirsiniz. Çok güzel görünüyor. Cüzdanları sık iğne ile de örebilirsiniz. Sık iğne ile örülmüş bir modeli de aşağıda göreceksiniz.

Penye İpten Yıldız Modeli Yapılışı 2

Penye İpten Yıldız Modeli Yapılışı 5

Penye İpten Yıldız Modeli Yapılışı 7

Penye İpten Yıldız Modeli Yapılışı 6

Kaynak : http://perchinka63.ru/rukodelie/sumochki-svyazannye-pryazhey-spagetti/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler