Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Puf Yapılışı

Tığ işinden harika bir model yapılışı hazırladık. Motifin nasıl yapıldığını altıgen bebek battaniyesi yapılışında bahsetmiştik. Oradan inceleyerek puf motifinin detaylarına ulaşabilirsiniz. Motifli puf yapılışı kolay bir model. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Birkaç renk uygulamasını göreceğiz. Kalın iplerle, penye iplerle, kordon iplerle örüldüğünde motifin boyutları da büyüyor. Motifli puf yapılışına geçmeden önce daha önce paylaştığımız örgü puf modellerine değinelim. Pirinç örgü modelinden ördüğümüz kolay puf yapılışı var. Tarifine videolu,pirinç örgü modeli puf yapımı güzel bir model. Renkli örgü modellerini seviyorsanız penye ipten tığ işi örgü puf yapımı da kalan iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Hadi şimdi motifli puf yapılışı detaylarına geçelim.

Motifli Puf Nasıl Örülür?

Tığ işi örgü modellerinde bebek battaniyesi modellerinde çok kullandığımız bir örnek. Farklı motiflerle birleştirerek ara motif olarak da kullanıyoruz. Motifi görünce tanıyacaksınız. Motifleri birbirine tığ ile sık iğne ile birleştirerek yapıyoruz. Ben daha önce şiş örgü puf modelleri örmüştüm. Ve örerken sizlerle videolu olarak yapılışını paylaşmaya çalıştım. Çok güzel oldu. Önce sizlere şiş ile ördüğüm pufun yapılışını paylaşmak istiyorum.

Şiş ile puf modelleri çok örüldü, çok sevildi. İstediğiniz boyutlara göre ilmek sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz. İçine yaklaşık 3 kilo elyaf gidiyor. Tabi elyaf yapacağınız pufun büyüklüğüne göre değişecektir. Şimdi tığ işi motifli puf yapılışının duruşunu görelim. Beğendiğiniz kolay motiflerle harika puflar örebilirsiniz. Sadece şiş ile değil tığ işi örgülerle de puflar örebilirsiniz.

Motifli Puf Yapılışı 3

Motifli Puf Yapılışı 1

Motifli Puf Yapılışı

Motifli Puf Yapılışı 4

Motifli Puf Yapılışı 5

Motifli Puf Yapılışı 2

Kaynak : https://tr.pinterest.com/pin/403635185347745937/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler