Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Düzenleyici Yapımı

Örgü severler için harika bir fikirle geldik. Yapılışı yok. Ama resme bakarak örebiliriz. Tokalarımızın, küpelerimizin, kolyelerimizin bir arada olduğu çok güzel bir organizer. Örgü düzenleyici yapımı, çocuklarımızın odasında da çok güzel duracak. İstedikleri anda tüm aksesuarlarını görecekler ve istediklerine kolayca ulaşabilecekler. Böylece istedikleri aksesuarları takabilecekler. Dağınık çocuklar için aradıklarını bulamayanlar için şahane organizer. Evde depolama çözümleriyle dağınıklıkları son verebiliriz. Pratik küpe askılığı dondurma çubuklarıyla yaptığımız bir çalışmaydı. Eski kottan organizer yapılışı geri dönüşüm projelerinden. Eski kotları değerlendirme projelerinde severek yapacağınız kolay fikirlerden. Elinizde kotlarınız varsa organizerleri dikebilirsiniz. Eğer hazırsanız örgü düzenleyici fikrine geçelim.

Örgü Düzenleyici Modeli

Elbise askısı, penye iple yapılmış örgü düzenleyici yapımı hazırladık. Aslında modelin yapılışı yok. Ben resimden gördüğüm kadarıyla sizlere anlatmaya çalışacağım. Aynı modeli parça kumaşlarla da yapabiliriz. Cepli, kullanacağımız, elimizde bulunan aksesuarlarla uygun şekilde gözler, cepler hazırlayarak yapabiliriz.

Penye ip, elbise askısı, ipimizle uyumlu tığ kullanacağız. Düzenleyiciyi çocuk odalarında, yatak odalarında, banyolarda kullanabiliriz. Dekoratif çalışmayı elimizin ulaşabileceği her yerde kullanabiliriz. Askılı olduğu için kullanımı da rahat.

İlk olarak bir elbise askısı seçiyoruz. Etrafını penye ipimizle sık iğneyle dolanıyoruz. Tüm askı kapanana kadar örüyoruz. Sonra askının alt tarafından devam ederek 1 zincir 1 trabzan şeklinde istediğimiz uzunlukta parça örüyoruz. Uzunluğunu ihtiyacınıza göre ayarlayabilirsiniz. Şimdi cepleri örüyoruz. Eğer isterseniz uzun şerit örüp organizere dikebilirsiniz.

Örgü Düzenleyici Yapımı 3

Örgü Düzenleyici Yapımı 4

Örgü Düzenleyici Yapımı 2

Basit lakin oldukça kullanışlı. Örgü çiçek modelleriyle, kenar oyalarıyla örgümüzü süslüyoruz. Şimdi yakından inceleyelim. Tığlarımızı, iplerimizi alalım. Böylece malzemelerimiz hazır olur. Hemen örmeye başlarız.

Örgü Düzenleyici Yapımı 1

Örgü Düzenleyici Yapımı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/03/porta-acessorios-de-cabelo-e-brincos-em.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler