Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp Kapaklı Sepet Yapılışı

Sizler için yine çok güzel bir penye ip sepet modeli anlatacağım. Evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Mücevher kutusu yapabilirsiniz. Bebeklerinizin eşyalarını koyabilirsiniz. Çorapları mesela. Hobi ürünlerinizi koyabilirsiniz. Çok amaçlı bir penye ip sepet modeli. Penye ip örgü modellerine siz takipçilerimizden gelen istek üzerine yer vermeye çalışıyoruz. Penye ip paspas modeli ve penye ipten yapılan diğer örgü modellerine. Penye ipleri büyük tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Netten sipariş vererek alabilirsiniz. Veya hiç bulamadı iseniz etrafınızda eski tişörtten penye ip yaparak kendi ipinizi yapabilirsiniz.

Penye İpten Kapaklı Sepet Nasıl Yapılır?

Malzemelerimiz her zamanki gibi penye ip ve 10 mm tığ. Taban için Sihirli halka ile başladık ve yarım ay şeklinde örmeye devam ettik. Şemada ayrıntılı olarak göreceksiniz nasıl yapıldığını.  Şemada gördüğünüz yuvarlak içi boş daire zinciri temsil ediyor. İçi dolu daire ilmek kaydırmayı temsil ediyor. X ise sık iğneyi temsil ediyor. Uzun çizgi ve üstünde 1 çizgi olan tekli trabzanı temsil ediyor. İki çizgi olan ise trabzanı temsil ediyor. V olan yerlere ise aynı yere iki kez batarak örüyorsunuz.

Sembollerin anlamları bu şekilde. İsterseniz birde resim üzerinde görelim.

Penye İp Kapaklı Sepet Yapılışı 1

Penye İp Kapaklı Sepet Yapılışı

Penye ip sepeti istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Ev dekorasyonunda çok şık duracaktır. Satış yapan arkadaşlar için farklı ve güzel bir model. Üzerini de istediğiniz aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

Penye İp Kapaklı Sepet Yapılışı 3

Penye İp Kapaklı Sepet Yapılışı 2

Penye İp Kapaklı Sepet Yapılışı 4

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/09/caixinha-meia-lua-com-tampa-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler