Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Oval Sepet Yapımı Anlatımlı

Penye ipten sepet modellerine devam ediyoruz. İki renk kullanarak çok şık penye ipten oval sepet yapımı anlatımlı modeli paylaşıyoruz. Penye ip örgü modellerine yazılarımızda sıkça yer veriyoruz. Paspaslar, puflar, sepetler… En güzel örnekleri bulup sizler için yapılışı ile birlikte vermeye çalışıyoruz. Bugün oval sepet şemasını vererek oval sepet tabanı ve üst kısmını örerek çok şık , dekoratif sepet örüyoruz. Daha önce ördüğünüz örgülerinizden kalan parça ipleri değerlendirmek için örebilirsiniz. İki renk ip kullanarak yapıyoruz. Yine şema vererek çok şık bir sepetten bahsetmiştik. Yeşil renk ile yapılmış harika bir sepet. Penye ipten oval sepet yapılışına önceki tariflerimizden ulaşabilirsiniz. Örnekli modeller arayanlar için. Eğer düz olsun. Ben modelli istemiyorum. Üzerini isteğim gibi süslemek istiyorum diyorsanız sizler için de harika bir örneğimiz var. Penye iplikle oval sepet yapılışı. Üzerini çiçekler , kurdeleler ve hasırlarla süsleyebilirsiniz. Şimdi yepyeni modelimize geçelim. Penye ipten oval sepet yapımı anlatımlı örnek birazdan sizlerle.

Oval Sepet Penye İp

Her zaman olduğu gibi şema ile başlayalım. Önce tabanı örüyoruz. Daha sonra üst kısmı örmeye başlıyoruz.

Penye İpten Oval Sepet Yapımı Anlatımlı 2

Taban için 11 zincir çekerek başlayalım. Her bir zincir üzerine köşedekiler hariç 1 sık iğne yapalım. Köşelere aynı yere 3 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda yine her bir sık iğne üzerine 1 sık iğne yapalım. Köşelerde bulunan 3 sık iğne üzerine ise ayrı ayrı her birine 2 sık iğne yapalım. Bir köşede bir önceki turda 3 sık iğne yapmıştık. Bu turda 6 sık iğne olacak. Tabanı daha büyük olsun isterseniz bu şekilde artırmalara devam ederek örebilirsiniz. Tabanı 2 turda bitirdik.

Üst kısım için 1. turda her bir ilmeğin üzerine diğer yani arka ilmeğe batarak 1 sık iğne yapalım. Bir sonraki turu normal bir şekilde aynı renk ile devam ederek sık iğne ile tamamlayalım. 3. tura geldiğimizde renk değiştirelim. Üst şemada sağ alt köşede gösterilen örnek gibi örmeye devam edelim.

Penye ipten oval sepet yapımı anlatımlı örnek bu kadar. Ortaya çok şık bir model çıkıyor. Askı kısmını da şemadaki gibi örebilirsiniz.

Penye İpten Oval Sepet Yapımı Anlatımlı 1

Penye İpten Oval Sepet Yapımı Anlatımlı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/05/cesta-cinza-roxo-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler