Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Sepet Yapımı Basit

Wayuu mochilla bag tekniği ile yani ipi yürüterek çok şık bir sepet örüyoruz kendimize. Aynı anda birkaç renk iple örgümüzü örüyoruz. Ve tüm ipleri örgümüzü örerken kullanıyoruz. Aynı anda hepsini örüyoruz. Penye ip sepet modellerinden yepyeni birçok modelin yapılışını resimli, videolu olarak paylaştık. Şemalı olarak hazırladığımız bir model birazdan paylaşacağımız penye ipten sepet yapımı basit örnek. Anlatımda kullandığımız şemayı örgü paspas modelleri yapımında da kullanabilirsiniz. Taban için her zaman kullandığınız bir taban örebilirsiniz. Diğer örgü sepet modellerinde kullandığımız yuvarlak taban şemalarını da kullanabilirsiniz. Tabanı 60 sık iğne olana kadar artırabilirsiniz. Boyutlarını istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Şemayı oturtacak şekilde taban çapını istediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz. Şimdi biraz önceki modellerimizden bahsedelim. Penye iple hep aynı modellerden sıkılanlar penye ipten oval sepet yapılışını ve penye ip kapaklı sepet yapılışını deneyebilirsiniz. Daha fazla model için her zaman olduğu gibi sitemizi ziyaret etmeniz yeterli. Şimdi gelelim yepyeni modelimizin anlatımına.

Yuvarlak Sepet Örme

Penye ipten sepet modelimizin tabanını ördükten sonra üst kısım için resimdeki gibi sık iğnelerin kendimizden tarafta olan ilmeğe batarak örüyoruz.

Penye İpten Sepet Yapımı Basit 1

Aynı anda 3 renk ipi örüyoruz. Ve örerken ipi yürütüyoruz. Aşağıdaki şema size nasıl öreceğiniz konusunda kolaylık sağlayacaktır.

Penye İpten Sepet Yapımı Basit

Aynı modeli aşağıdaki gibi sepet yapımında da kullanabilirsiniz.

Penye İpten Sepet Yapımı Basit 7

Ve şemamıza geçelim. Tabanı ördükten sonra üst kısma geçip aşağıdaki şemayı uyguluyoruz.

Penye İpten Sepet Yapımı Basit 6

Şemada her bir kare 1 sık iğne, bir şema 30 sık iğneden oluşuyor. Şema 30 sık iğnede tamamlanıyor. Ancak tekrarlanan bir model olduğunda tabanı 10 ve katları olacak şekilde yapabilirsiniz. Üst kısımda artırma ve azaltma olmadığı için taban ile aynı sayıda gidecektir.

Ve sepetimiz hazır. Bence çok güzel oldu. Ya sizce.

Penye İpten Sepet Yapımı Basit 2

Penye İpten Sepet Yapımı Basit 4

Penye İpten Sepet Yapımı Basit 3

Penye İpten Sepet Yapımı Basit 5

Kaynak : http://susimiu.es/cesta-de-trapillo-con-tecnica-de-crochet-tapestry/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler