Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Kare Sepet Yapımı

Kare motifli sepet yapıyoruz. Penye ipten kare sepet yapımı için kullandığımız motifi daha önce bebek battaniyesi modeli için kullanmıştık. Şimdi ise aynı motiften sepet örüyoruz. Sepet modellerinde de çok güzel olmuş. Sizce de öyle değil mi. Birçok amaç için kullanabilirsiniz. Oyuncak sepeti olarak, çorap sepeti olarak, havluluk olarak kullanabilirsiniz. Hobi malzemelerinizi, iplerinizi koymak için kullanabilirsiniz. Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. Birazdan şemalı olarak paspasın nasıl yapıldığını göreceğiz. Detaylı anlatım isterseniz daha önce battaniye örneği olarak paylaştığımız örgü modelleri kalp motif yapılışından ulaşabilirsiniz. Farklı modellerde aynı şekilde örülmüş bir sepet isterseniz penye ipten güllü sepet yapımını deneyebilirsiniz. Daha fazla tığ işi örgü sepet modelleri tarifleri arıyorsanız penye ip sepet modellerinden tüm sepet modelleri yapılışlarına ulaşabilirsiniz.

Penye İpten Motifli  Sepet Yapımı

Az önce penye ipten kare sepet yapımını battaniye modelinde kullandığımızdan bahsetmiştik. İki renk iple örüyoruz. Penye ip kullandığınızda 10 – 12 mm tığlarla örebilirsiniz. Motifin üzerinde şema mevcut. Trabzan ve sık iğnelerle oluşuyor. Bildiğimiz tekniklerle yapılmış bir motif. Kara kısmı bittikten sonra üstteki kalp şekli verilen kısım sonradan motif üzerine tığ ile örülüyor. Şimdi önce motifin şemasını görelim.

Penye İpten Kare Sepet Yapımı

Renkli kısımları evde kalan ipleri değerlendirmek için de kullanabilirsiniz. Renk renk kalplerle penye ipten kare sepet yapımı için kullanabilirsiniz.

Penye İpten Kare Sepet Yapımı 1

Penye İpten Kare Sepet Yapımı 2

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2013/02/cesto-quadrado-coracoes-de-abinhas-em.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler