Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Örgülü Sepet Yapımı

Bugünkü yazımıza penye ipten örgülü sepet yapımı ile devam ediyoruz. Penye ipler hızla hayatımıza girdi ve birçok örgüde yerini aldı. Penye ip örgü modellerini paspaslar, sepetler, terlikler, puflar olarak örerek ev dekorasyonunda kullanıyoruz. Yine evde kalan ipleri değerlendirmek için güzel bir proje hazırladık. Tek renk örebilirsiniz. Veya modelde olduğu gibi renk renk örebilirsiniz. Penye ip sepet modellerini evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Hobi odalarınızda, banyoda, salonda, çocuk odasında… Dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Beğeneceğiniz şık bir örneğin yapılışını hazırladık. Bu modeli şiş örgüde veya tığ işi örgüde farklı örneklerde görmüş olabilirsiniz. Örgü sepet modellerinde denemek hiç aklınıza gelmişmiydi. Şahane olmuş. Örgü paspas modellerinde de kullanabilirsiniz bu tekniği. Çok şık duracaktır. Ev dekorasyonunda en çok kullanılan sepet modellerinden biri de dantel sepetler. Dantel örgü sepet nasıl yapılır videolu paylaşımlarımız olmuştu. Örmeyi düşünüyorsanız videodan takip ederek yapabilirsiniz. Bugün ise penye ipten örgülü sepet yapımı yapıyoruz. Başlıyoruz.

Penye İpten Örgülü Sepet Nasıl Yapılır?

Çok şık bir sepet. Penye ipten çanta modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Örmesi keyifli bir çalışma. Penye ipten örgülü sepet yapımına önce şema ile başlayalım. Taban şemasını verelim önce.

Penye İpten Örgülü Sepet Yapımı

Tabanı isterseniz daha büyük genişliklerde de örebilirsiniz. Tercih sizin. Şimdi üst kısmının şemasını verelim.

Penye İpten Örgülü Sepet Yapımı 3

Sepetin üst kısmını da verdikten sonra sıra geldi kulp kısmına. Aşağıda bitiş, askı şemasını bulacaksınız.

Penye İpten Örgülü Sepet Yapımı 4

Sepeti ördükten sonra en son zincirler için askı kısmını örmeden önce aşağıdaki işlemi uyguluyoruz. Askı kısmını ondan sonra örüyoruz. Sabitlemek için.

Penye İpten Örgülü Sepet Yapımı 1

Ve sepet hazır. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Penye İpten Örgülü Sepet Yapımı 6

Penye İpten Örgülü Sepet Yapımı 5

Penye İpten Örgülü Sepet Yapımı 2

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2014/10/cesto-trancado-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler