Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ördekli Örgü Sepet Yapılışı

Örgü sepet modellerinden güzel bir örneğin tarifi daha. Ördekli örgü sepet yapılışı. Çocuk odası dekorasyonunda veya hobi malzemelerinizi koymak için kullanacağınız harika bir örnek. Modeli sizlere şemalı olarak hazırladık. Sık iğne ile ördüğümüz bu sepetin şemasını bebek battaniyesi veya bebek örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Sepetimiz daha önce paylaştığımız kaktüs örgü sepet tarifine benziyor. Örülüş olarak. Penye ip sepet modellerinden beğendiğiniz desenleri kalın koton iplerle, ribbon iplerle, hasır iplerle de örebilirsiniz. İp tercihi tamamen sizin. Tabi kullandığınız iplere göre sepetlerin boyutları değişecektir. Bunu dikkate alarak örgülerinizi örebilirsiniz. Örgü sepet yapımı için penye ipler kullanılmış. Dilerseniz ördekli örgü sepet yapılışına geçelim.

Örgü Sepet Modelleri Yapılışı

4 mm tığ ve orta kalınlıkta penye iplerle örülmüş bir sepet. Ribbon ipler kullanabilirsiniz. Koton ipler kullanabilirsiniz. Önce sepetimizin alt tabanını örüyoruz. 5 zincir çekip halka oluşturuyoruz. İçine 3 zincir ile başlayıp toplamda 12 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batıyoruz. Ve 24 trabzan yapıyoruz. 1 ör 1 artır, 2 ör bir artır ile örmeye devam ediyoruz. 6 ör 1 artıra kadar. Ve 96 trabzanımız oluyor. 1 tur hiç artırma yapmadan örüyoruz. 9. turda alt taban bitiyor.

Ördekli Örgü Sepet Yapılışı 4

Tabandan sonra aşağıdaki şemayı uygulayarak sepetin üst kısmını örüyoruz. Ördekleri burada örmeye başlıyoruz.

Ördekli Örgü Sepet Yapılışı 2

Şemamız bu şekilde. Şimdi şemayı uygulayarak ördekli örgü sepeti yapılışına devam edelim. her bir kutucuk 1 sık iğne anlamına geliyor ve arka ilmeklere batarak sık iğne örüyoruz.

Ördekli Örgü Sepet Yapılışı 5

Ördekli Örgü Sepet Yapılışı 6

Ördekli Örgü Sepet Yapılışı

Sepetin askılarını askılarını örgüden veya dergiden yapabilirsiniz.

Ördekli Örgü Sepet Yapılışı 1

Ördekli Örgü Sepet Yapılışı 3

Kaynak: https://stuffstephmakes.com/portfolio/rubber-ducky-basket/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler