Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hasır İpten Asma Sepet Yapılışı

Penye ip sepet modellerinden, örgü sepet modellerinden zaman zaman bahsediyoruz. Bugün banyo dekorasyonunda, mutfak dekorasyonunda veya evinizin diğer bölümlerinde kullanacağınız bir sepet tarifi hazırladık. Mutfakta içinde fındık, ceviz, soğan sarımsak sepeti olarak kullanabilirsiniz. Banyoda içinde kulak çubukları, dekoratif süsler, sabunlar koymak için kullanabilirsiniz. Daha büyük örerek bebek odası dekorasyonunda, çocuk odası dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Oyuncak sepeti modelleri olarak kullanabilirsiniz. Balkonde veya yine evinizin birçok köşesinde içine çiçek koyarak hasır ipten asma sepet yapılışını kullanabilirsiniz. Kullanım alanı oldukça fazla bir sepet. Dekoratif sepet modellerini örmek için hasır ip ve halat ip kullanacağız. Halat ip kullanmadan da direk hasır iple örebilirsiniz. Penye ipler, kordon ipler kullanabilirsiniz. Tığ işi sepet modelinin anlatımına geçmeden önce birkaç dekoratif sepetlerden bahsetmek istiyorum.

Yine pamuklu ipler ve hasır iple yaptığımız yapılışı oldukça kolay bir sepet vardı. Kolay dokuma sepet yapılışı. Severek kullanacağınız muhteşem modellerden biri. Askılı örgü sepet yapımı yine çocuk odalarında, bebek odalarında kullanılacak modellerden. Hatta bu modelde küçük değişiklikler yaparak mutfakta meyve sepeti olarak da kullanabilirsiniz. Penye ipten çok amaçlı sepet yapılışı, hasır ipten askılı sepet yapılışı için anlatıma geçiyoruz.

Hasır İpten Sepet Yapımı

Örgü modelleri ve yapılışlarından hasır ip ve halat kullanarak evimizin birçok bölümünde kullanacağımız bir sepet tarifi hazırladık. Daha kalın iplerle tek kat olarak örebilirsiniz. Sadece hasır iple halat kullanmadan örebilirsiniz. Tabi tur sayıları ile boyutlarını ayarlamanız gerekecektir. Hasır sepeti tamamladığımızda nasıl göründüğüne bir göz atalım.

Hasır İpten Asma Sepet Yapılışı

Şimdi ördüğümüz sepeti farklı dekorasyon fikirleri olarak göreceğimiz görselleri inceleyelim.

Son olarak ise gelelim hasır ipten asma sepet yapılışının nasıl örüldüğünü anlatan videoyu izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler