Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten İp Sarmalı Sepet Yapımı

Penye ip örgü modellerine devam ediyoruz. Bugün yine sizlere çok güzel bir penye ip sepet yapımından bahsedeceğim. Daha önce benzer bir modelden penye ip paspas yapımından bahsetmiştik. Benzer  modelden sepet yapıyoruz bugün. Ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz şık bir model. Banyo dekorasyonunda kullanarak içine fırçalarınızı koyabilirsiniz. Misafir havlularınızı koyabilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda kullanarak ekmek sepeti olarak kullanabilirsiniz. Evinizin diğer bölümlerinde de kullanabilirsiniz. Ben çevremde penye ip bulamıyorum. Bunun için Kızılay’a gitmem lazım ama her zaman gidilmiyor. Nette satış yapan siteler var. Oralardan temin edebilirsiniz. Veya hiç bulamadı iseniz eski tişörtten penye ip yaparak penye ip sepet veya penye ip paspas örebilirsiniz.

Penye İpten İp Sarmalı Sepet Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Renkli penye ip
  • 10 mm tığ

Yapılışı kolay bir model. Modeli sizlerle şemalı olarak paylaşacağız. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Taban kısmın yapılış şeması aşağıdaki gibidir. Sanki amigurumi örer gibi sık iğne ile yapıyorsunuz. Artırma işlemlerini orantılı olarak şemadaki gibi aynı yere 2 sık iğne yaparak örüyorsunuz.

Penye İpten İp Sarmalı Sepet Yapımı 1

Şimdi sepetin yan kısımları için şemayı görelim. Trabzan ve sık iğne ile yapıyorsunuz.

Penye İpten İp Sarmalı Sepet Yapımı 4

Sepetleri istediğiniz boy ve genişlikte örebilirsiniz. Tamamen sizin tercihiniz. Modeli anlatması bizden uygulaması sizden. Ördüğünüz modelleri bizimle paylaşabilirsiniz. Renk renk sepetler örebilirsiniz.

Penye İpten İp Sarmalı Sepet Yapımı 2

Penye İpten İp Sarmalı Sepet Yapımı

Penye İpten İp Sarmalı Sepet Yapımı 3

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/07/cestos-empilhaveis-ponto-cruzado-em.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler