Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Kare Kalp Paspas

Yepyeni bir modelimiz daha yayında. Penye ipten kare paspas yapımı. Motif motif örüyoruz. İstediğiniz sayıda motifi birleştirerek yapabilirsiniz. Aynı desene uygun çok şık penye ipten sepet modeli de yapıyoruz. Her iki modelinde sizlere şemasını vereceğiz. Sık iğne ve trabzanlardan oluşan kolay bir model. Penye ipten örgü modellerini sizlere yeni modelleri buldukça , sıkça paylaşmaya çalışıyoruz. Daha önce farklı uygulamalarda penye ipten kalp paspas yapımı yapmıştık. Beğendiğiniz desenleri ev dekorasyonunuz için örebilirsiniz. Çocuk odalarında, banyolarda ve evinizin diğer köşelerinde kullanabilirsiniz. Bir diğer örgü kalp paspas yapımını da örebilirsiniz. Penye ipleri çevrenizde bulabilirsiniz. Nette satış yapan birçok site mevcut. Güvendiğiniz sitelerden alışveriş yapabilirsiniz.

Penye İpten Kare Paspas ve Sepet Nasıl Yapılır?

Aynı anda iki modelin yapılışını sizlere veriyoruz. Kalp desenli paspas yapıyoruz. Ve kalp desenli sepet yapıyoruz. Yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Önce paspastan başlamak istiyorum. Beğendiğiniz bir motifin desenini penye iplerde sepet olarak veya paspas olarak uygulayabilirsiniz. Şimdi sizlere paspasın şemasını vermek istiyorum. Şema zincir ve trabzandan oluşuyor. Halka zinciri , uzun çizgiler ise trabzanı temsil ediyor. Uzun çizgiler üzerinde bulunan paralel çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamamız gerektiğini. Şimdi şemayı görelim. İpi yürüterek yapıyoruz.

Penye İpten Kare Kalp Paspas 5

Sıra geldi sepetimize. Sepetin üzerine de aynı şekilde kalp şablonunu uyguluyoruz. Nasıl yapılıyor şimdi şemasını görelim.

Penye İpten Kare Kalp Paspas

Evet , sepetimizi de paspasımızı da bitirdik. Şahane oldular.

Penye İpten Kare Kalp Paspas 4

Penye İpten Kare Kalp Paspas 3

Penye İpten Kare Kalp Paspas 2

Penye İpten Kare Kalp Paspas 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/08/tapete-coracoes-amarelos-e-cesto-em.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Penye İpten Kare Kalp Paspas”
  1. Gül Erdoğuş dedi ki:

    Çok güzel , bu paspası yapmaya çalışıcam .. Teşekkürler :)

    1. Melek dedi ki:

      Şimdiden ellerinize sağlık Gül Hanım. Bitince bizimlede paylaşırsanız memnun oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler