Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Papatya Paspas Yapımı

Penye ip örgü modelleri ile çok güzel bir model daha hazırladık. Penye ipten papatya paspas yapımı yapıyoruz. Ev dekorasyonunuza renk katacak çok güzel bir çalışma. Penye ip paspas modellerinden farklı birçok model paylaşımlarımız olmuştu. Penye ipleri evde eski tişörtten penye ip yapımı yaparak da hazırlayabilirsiniz. Hazır olarak alabilirsiniz. Sizlere orjinal tarifler hazırlamaya özen gösteriyoruz. İlk defa bizde göreceğiniz modeller. Mesela penye ipten çiçekli paspas yapımı böyle bir model. Örnek olarak birçok sitede görmüş olabilirsiniz bu modeli. Ama detaylı yapılışı yoktu hiçbir yerde. Bizde sizler için araştırdık en güzel anlatımla yayınlamaya çalıştık. Penye ipten ayıcık paspas yapılışı da böyle modellerimizden. En güzel örnekleri yapılışları ile birlikte vermeye devam ediyoruz. Yine Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz penye ipten papatya paspas yapımına geçebiliriz.

Penye İpten Papatya Paspas Nasıl Yapılır?

İstediğiniz renklerde penye ip kullanabilirsiniz. Tığ olarak genelde 10 – 12 mm arası kullanılıyor. Penye ipten papatya paspas yapımına hemen geçiyoruz. Önce şema ile işe başlayalım.

Penye İpten Papatya Paspas Yapımı

1.tur : 7 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım. Yanından devam ederek 17 trabzan yapalım. ( 18)

3.tur : 3 zincir çekelim. Hemen yanına 1 trabzan yapalım. Bir sonraki trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım. Diğer trabzan üzerine de aynı yene 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim. 3 trazan üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı işlemlere sıra sonuna kadar devam edelim. 6 yuva olacak.

4.tur : 3 zincir çekelim. 5 trabzan yapalım. 5 zincir çekip 6 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

5.tur : 3 zincir ile başlayalım. 5 trabzan yapalım. 5 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız 5 zincirin ortasına batalım. Tekrar 5 zincir çekelim. Diğer trabzan üzerine gelip 6 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

5 turun yapılışı bu şekilde. Kalan kısımları videodan takip ederek yapabilirsiniz. Son olarak paspas bittiğinde aşağıda resimde gördüğünüz noktalı kısımlara ilmek kaydırma yapıyoruz. Ve çiçek hatlarını belirliyoruz.

Penye İpten Papatya Paspas Yapımı 1

Ve böylece paspas tamamlanmış oluyor.

Penye İpten Papatya Paspas Yapımı 4

Penye İpten Papatya Paspas Yapımı 3

Penye İpten Papatya Paspas Yapımı 2

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2014/02/tapete-flor-verde-abacate-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler