Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Çiçekli Paspas Yapımı

Şahane bir model daha. Bu modeli farklı şekillerde yapılmış olarak görmüş olabilirsiniz. Yapılışını ben bulamadım bir yerlerde. Araştırırken karşıma çıktı ayrıntılı bir şekilde yapılışı. Sizinle paylaşmasam olmazdı. Sizde bu şık modeli tarifimizi inceleyerek evde kolayca örebilirsiniz. Bu işin duayenlerinden aldım yapılışını. Çok güzel penye ip paspas modelleri var. Bayıldım. Penye ipten örgü modellerine zaman zaman güzel modelleri bulunca yer veriyoruz. Penye ipten birçok örgü modeli yaptık. Penye ipten puf örme yaptık. Salıncak ördük, çeşitli şekillerde örgü paspas modelleri yaptık. Penye ip sepet modelleri yaptık. Şimdi bu modellerimiz arasına çiçekli bir paspas daha ekliyoruz.

Penye İp Paspas Yapımı

Türkiye’de ilk defa bu modelin yapılışı bizde. Farklı yerlerde farklı çeşitlerini görmüş olabilirsiniz. Bu model için bizi takip etmelisiniz. Çünkü bizden başka yerde yok. Bundan sonra bizden alıp yayınlayanlar olabilir. Şimdi ayrıntılı bir şekilde yapılışına geçelim.

Orta kısım için Sihirli halka ile başlayıp halkının içine 3 zincir çekiyoruz. Ve yanından devam ederek 11 trabzan yapalım. Bir sonraki turda yine 3 zincir ile başlayıp her ilmeğe 2 kez batarak 24 trabzan yapalım. Daha sonra 1 ör 1 artır, 2 ör bir artır şeklinde devam ederek 8 ör 1 artıra kadar devam edelim. 60 trabzan olacak. Orta kısım bitti. Şimdi çiçekli kısma geçelim.

Çiçekli kısım için 6 zincir çekip halka oluşturalım. 1 zincir çekip 9 sık iğne yapalım. Bu turda yapraklar için 3 zincir çekelim. Aynı yere 2 trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekip bir sonraki sık iğneye batalım. 5 yapraklı bir çiçek olacak. Paspasın tüm çevresine çiçekleri dikelim.

Şimdi bu kısımların yapılışını şemalı olarak görelim.

Penye İpten Çiçekli Paspas Yapımı 3

Çiçeğin yapılışını resimli olarak görelim.

Penye İpten Çiçekli Paspas Yapımı 6

Ve paspasa dikerek ekleyelim.

Penye İpten Çiçekli Paspas Yapımı 1

Penye İpten Çiçekli Paspas Yapımı

Penye İpten Çiçekli Paspas Yapımı 5

Ve şahane paspas hazır. Teşekkürler Susimiu.

Penye İpten Çiçekli Paspas Yapımı 2

Penye İpten Çiçekli Paspas Yapımı 4

Kaynak : http://susimiu.es/patron-de-alfombra-de-trapillo-modelo-camelia-redonda-con-flores/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler