Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

K Trabzanlı Paspas Yapılışı

Penye ip paspas modellerinden yepyeni bir örnek anlatımıyla devam ediyoruz. Aslında dantel modellerinden bildiğimiz bir örneği paspasa uyarlıyoruz. Ve ortaya aşağıdaki gibi şahane bir görüntü çıkıyor. Eğer sizde acaba elimde olan dantel örneklerini, şemalarını paspasta uygularsam nasıl olur diye düşünüyorsanız az sonra paylaşacağımız K trabzanlı paspas yapılışı sizlere fikir verebilir. Beğeneceğiniz örgü paspas modelleri arasında çok güzel örneklerimiz var. Mesela çocuk odalarında uygulayacağınız kelebek örgü paspas yapılışı var. Çok hoş çok zarif bir örnek. Kalpli örgü paspas yapılışı ise evimizin her bölümüne çok yakışacak. Modelleri incelediğinizde farklı renklerle örülmüş hallerini de göreceksiniz. Örgü klozet takımı modelleri olarak da çok şık duruyor. Az sonra paylaşacağımız yeni örgü paspas modelini de klozet takımına çevirebilirsiniz. Şimdi nasıl örüldüğünü anlatan ayrıntılara geçelim.

K Trabzanlı Paspas Nasıl Örülür?

Penye iplerin kalınlıkları değişiklik gösterebiliyor. O yüzden iplerimizin kalınlığına göre tığ ölçülerini 10 – 12 mm arasında belirleyebiliriz. Paspasın orta kısmında yeşil renk kenarlarda ise içinde yeşille uyumlu renk geçişli penye ipler kullanılmış. K trabzanlı paspas yapılışı için aşağıdaki gibi bir şeme kullanacağız.

K Trabzanlı Paspas Yapılışı 1

Kenardaki trabzan sayılarını, genişliklerini, paspasın boyutlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Dikdörtgen – kare paspaslar örebilirsiniz. Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler ise trabzanı temsil ediyor. 43 zincir çekerek başlıyoruz. Ve bittiğinde K trabzanlı paspas yapılışı nasıl görünüyor göz atalım.

K Trabzanlı Paspas Yapılışı 2

K Trabzanlı Paspas Yapılışı 3

K Trabzanlı Paspas Yapılışı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/05/tapete-moldura-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler