Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Paspas Yapımı

Yuvarlak paspas modellerine daha önce dantel örneklerinde de kullandığımız bir model ile ördüğümüz örnek var. Dantel motiflerinden beğendiğimiz örnekleri paspas modellerinde de kullanabiliriz. Tıpkı birazdan paylaşacağımız model gibi. Yuvarlak paspas yapımını sizlere şemalı olarak hazırladık. Şemada aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Penye iplerle örülmüş penye ip paspas modellerinden, koton iplerle örülmüş örgü paspas modellerinden zaman zaman bahsediyoruz. Örgü modelleri ve yapılışlarından hep yeni örneklerin yapılışını sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz. Yuvarlak paspas yapımı da öyle bir model. Evet motif olarak evinizde dantel olarak vardır belki. Farklı örneklerde de kullanmış olabilirsiniz. Ama paspas olarak görmemiş olabilirsiniz. Hadi yapılışına geçelim.

Yuvarlak Paspas Nasıl Örülür?

Kalın koton iplerle 152, 5 cm çapta örülmüş bir model. % 100 pamuklu bir iplik ve 15 mm tığ ile örülmüş bir model. Şeması birazdan bizlerle olacak. Baklava dilimli çok şık bir örnek. Her renk ile örebilir ve evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Yatak odalarında da çok şık durur. Balkonlarda da kullanabilirsiniz.

Paspasımıza 6 zincir çekip halka oluşturarak başlıyoruz. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Artılar tekli trabzan yada sık iğne olarak yapabilirsiniz.  Kolay bir şema. Takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz.

Yuvarlak Paspas Yapımı 1

Yukarıda paspasımızın şemasını gördük. Şimdi paspasımızın duruşunu görelim. Ve örüp ev dekorasyonumuzda kullanalım. Harika görünüyor. Ev alan, evlenecek olan sevdiklerinize hediye olarak da örüp verebilirsiniz.

Yuvarlak Paspas Yapımı

Kaynak : http://prjaga.ru/vyazanie-dlya-doma/kovriki-sidushki/kruglyj-kovrik-kryuchkom

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler