Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp Oval Paspas Yapımı

Örgü ören arkadaşlarımız bilirler ki son zamanlarda penye ip örgü modelleri çok popüler. En çok örülen modellerden biri örgü puf yapımı. Renk renk penye iplerle örülerek ev dekorasyonunda kullanılıyor. Herkes tarafından çok seviliyor. Bir diğer modelde penye ipten paspas yapımı. Bundan sonra penye ip ile yapılmış örgü modellerinden sizlere mümkün olduğunca anlatımlı desenleri paylaşacağız. Penye ipten sepet yapımı da çok kullanılan örgü modellerinden. Çevrenizde penye ip bulamazsanız eski tişörtten penye ip yaparak da örebilirsiniz. Sayfamızda nasıl yapıldığına dair bilgi bulabilirsiniz.

Penye İpten Oval Paspas Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Renkli penye ip
  • 10 mm tığ
  • Makas

Aynı modelden hem penye ip sepet yapabilir hemde oval paspas örebilirsiniz. Model yapılışı aşağıdaki gibidir. 2 sıra sık iğne ördükten sonra şemadaki gibi alt sıradaki sık iğnenin altına batarak ilmeği uzatarak örüyoruz. Aynı modelden penye ip çanta modelleri de yapabilirsiniz.

Penye İp Oval Paspas Yapımı

Penye İp Oval Paspas Yapımı 6

Penye ip ile yapılmış sepet ve paspas modeli bitmiş hali aşağıdaki gibi duracaktır. İstediğiniz renk kombinleri ile paspas ve sepetler örebilirsiniz. Paspasları evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda , balkonlarda her yerde. Aynı şekilde sepetleri de öyle. Banyoda kullanabilir içine fırçalarınızı , taraklarınızı yerleştirebilirsiniz. İçine çiçek koyabilirsiniz. Havlu ve hobi malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Penye İp Oval Paspas Yapımı 2

Penye İp Oval Paspas Yapımı 1

Penye İp Oval Paspas Yapımı 5

Penye İp Oval Paspas Yapımı 4

Penye İp Oval Paspas Yapımı 3

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/10/tapete-e-cesto-de-gomos-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler