Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kordon İple Örgü Paspas Yapılışı

Örgü paspas modellerine yepyeni bir örneğin tarifini ekliyoruz. İsterseniz penye iplerinizle isterseniz pamuklu makrome iplerle isterseniz de kordon iplerle örebilirsiniz. Kalın ip ve kalın tığlarla ördüğümüz bir model. Penye ip örgü modellerinden sepetler, paspaslar, puflar, salıncaklar, çantalar örüyoruz. Paspasları evimizin her köşesinde kullanıyoruz. Çocuk odalarında, yatak odalarında, mutfaklarda, banyolarda kullanıyoruz. Bende banyom ve mutfağım için örmek istiyorum. Banyo için öreceğim paspasın modeli belli ipleri de alındı ama bir türlü fırsat bulupta öremedim. Sizlere çok beğendiğim ve hem kendi hemde sizlerin arşivinde bulunmasını istediğim modellerin tariflerini açıklamalı olarak hazırlıyoruz. Kordon iple örgü paspas yapılışını örerken şemayı okurken takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Şiş örgü modelleri kullanarak kordon iple daha önce de paspas örmüştük. Yapılışına kordon ipten paspas yapımından ulaşabilirsiniz. Daha fazla örgü paspas modelleri yapılışına ise penye ip paspas modelleri başlığı altında ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni modelin tarifine geçelim.

Yuvarlak Paspas Nasıl Örülür?

Kordon iple örgü paspas yapılışını tarifine şemasına geçmeden önce sizlere biraz ipler hakkında bilgi verelim. Pamuklu kordon iple örmek isterseniz modeldeki iplik 4,5 mm kalınlığında. Elinizde olan ipleriniz varsa onları da kullanabilirsiniz. İplik renk kombinlerini istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Paspas 17 turdan oluşuyor ve 95 cm  – 1 m  çapında bir paspas oluyor. 5 renk kullanılmış. Hepsinden 2 şer rulo gitmiş. 10 mm tığ kullanabilirsiniz. Ama çok sıkı örüyorsanız 12 mm tığlar daha iyi olacaktır.

Kordon İple Örgü Paspas Yapılışı 2

Kordon İple Örgü Paspas Yapılışı 1

Ve şimdi şemayı görme zamanı.

Kordon İple Örgü Paspas Yapılışı 6

Ve paspasımızın son hali. Çok güzel oldu. Sizde ev dekorasyonunuz için bu güzel paspastan örebilirsiniz.

Kordon İple Örgü Paspas Yapılışı 4

Kordon İple Örgü Paspas Yapılışı 5

Kordon İple Örgü Paspas Yapılışı

Kordon İple Örgü Paspas Yapılışı 3

Kordon İple Örgü Paspas Yapılışı 7

Kaynak : https://susimiu.es/patron-alfombra-flor-central-con-cotton-air/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler