Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parmakta Paspas Nasıl Örülür?

Parmakla birçok örgü ördük. Bugünde paspas örüyoruz. Kalın iplerle örgü örerken kollarımızı şiş olarak, parmaklarımızı tığ olarak kullanıyoruz. Yine parmaklarımızı kullanarak tığ işi örgü modellerinden bir paspas yapıyoruz. Çok kalın tığlarınız varsa dilerseniz tığlarla örebilirsiniz. Parmakta paspas nasıl örülür fotoğraflarla ve video ile anlatmaya çalışıcağız. Güzel bir model. Zincir ve sık iğne ile yapılıyor. Parmakla ve kolla ördüğümüz  paylaşımlardan bahsedelim. Parmak örgü nasıl yapılır paylaşmıştık. Şiş olarak, tığ olarak kullandığımız güzel bir anlatım. Şapkalar, boyunluklar, battaniyeler örebilirsiniz. 45 dakikada kolda battaniye nasıl örülür dev yünlerle ördüğümüz bir battaniye. Örgü paspas modellerini yaparken parmaklarımızı kullandığımız bir modelle devam ediyoruz. Kalın iple örgü modelleri seviyorsanız ve ilk defa örgü örecekseniz bu modelle başlayabilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Parmakla Örgü Paspas Nasıl Örülür?

Çok şık bir paspas daha örüyoruz. Penye ipten paspas modellerinden çok ördük. Kalın kordon bir ip kullanarak gül şeklinde, çiçek şeklinde paspas örüyoruz. Banyo, yatak odası, hobi odası ve evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Kordon ipler bulamazsanız penye iplerle, kumaş iplerle örebilirsiniz.

Parmakta Paspas Nasıl Örülür?

İp çok kalın olduğu için parmaklarımızla ördük. Tığ kullanmadık. Şimdi adım adım paspası nasıl öreceğimizi görelim. Önce düğümle bir halka yapıyoruz. Halkanın içinden ilmekleri geçirerek zincir örmeye başlıyoruz. 7 zincir. Ördüğümüz bu zinciri halka olarak birleştiriyoruz. İçine 12 sık iğne yapıyoruz. Bir üst tura geçip 8 zincir çekerek çiçeği yapmaya başlıyoruz. Ve aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Ve paspası bitirdik. Çok güzel oldu.

Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak izleyelim.

Kaynak : https://www.lilyardor.com/diy-rope-rug/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler