Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üçgen Motiften Paspas Yapılışı

Yepyeni bir paspas modeliyle devam ediyoruz. Bugün üçgen motiften paspas yapılışı var. Beğenerek öreceğimizi evimizin her köşesinde kullanacağımız örneklerden. Penye ip örgü modelleriyle ördüğümüz bir model. Motifi daha önce tek renk olarak dantel ipleriyle örülmüş örneklerini de görmüş olabilirsiniz. Dantel motiflerinde kullandığımız örnekler kalın iplerle örüldüğünde boyutlar büyüyor ve paspas olarak kullanılıyor. Örgü paspas modelleri son zamanlarda ördüğümüz en güzel örgülerden biri. Sanki eskiye dönüş gibi. Anneannelerimiz, babaannelerimiz eskiden örgü yuvarlak paspas modellerinden örerlerdi. Kare motifleri birleştirerek paspaslar örerlerdi. Şimdilerde bizler biraz daha modernize ederek yeni model paspaslar örüyoruz. Koton iple paspas modelleri, penye iple paspas modelleri, makrome iple paspas modelleri gibi.

Çocuk odası dekorasyonunda, banyo dekorasyonunda veya evimizin diğer köşelerine tığla ördüğümüz, şişle ördüğümüz paspaslardan kullanıyoruz. Penye ip ile paspas modellerinden birçok tarif paylaştık. Mesela en güzel örneklerinden biri penye ipten mandala paspas yapımı. Daha çok model anlatımımız var. Maalesef hepsini buraya ekleyemiyoruz.

Üçgen Motiften Paspas Nasıl Örülür?

Üçgen motifleri birleştirerek yuvarlak paspas modellerine güzel bir örnek hazırlıyoruz. Paspasımızın ortasında turuncu çiçekler, kenarında yeşil yapraklar ve gri bordürleriyle muhteşem bir paspas. Sizde sevdiğiniz renklerle paspasları örebilirsiniz.

Üçgen Motiften Paspas Yapılışı 1

Paspasın şeması yukarıdaki gibi. Daha önce motiften farklı bir örgü örmüştük. Şimdi de paspas halini göreceğiz. Dilediğiniz renkleri seçebilirsiniz. Üçgen motiften paspas yapılışı nasıl duruyor birlikte görelim. Böylede duşunu görür renk seçenekleri hakkında fikir edinebiliriz.

Üçgen Motiften Paspas Yapılışı 4

Üçgen Motiften Paspas Yapılışı 3

Üçgen Motiften Paspas Yapılışı

Üçgen Motiften Paspas Yapılışı 2

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2012/10/tapete-hexagonal-triangulos-floridos-em.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler