Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Çiçek Paspas Yapılışı

Ev dekorasyonunda penye ipten örgü modelleri sıkça yer almaya başladı. Penye ip sepet modelleri ev aksesuarı olarak evlerimizin her köşesinde kullanılıyor. Banyoda, mutfakta, bebek odalarında, kısacası her yerde. Penye ip paspas modelleri de aynı şekilde. Yine sıkça kullanılan modellerden birinin yapılışından bahsedeceğiz sizlere. Şemalı olarak. Artık birçok yerde penye ipleri bulabilirsiniz. Paspas ve sepet için biraz daha yumuşak penye ipleri tercih ederseniz daha kolay bir şekilde örebilirsiniz. Kalın ipler örerken biraz kolu yoruyor. Ben şuan örgü puf yapıyorum. Biraz yoruyor. Ama çabuk ilerliyor. Zamandan dolayı ben pek öremiyorum. Birde 3 yaşında kızım var o ördürmüyor.   :-)

Penye İpten Çiçek Paspas Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Penye ip
  • 10 mm tığ

Paspas modeli zor gibi görünse de ipi ve tığı elinize almanız yeterli. Grafiği takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Trabzan ( dolgu) yapmayı , zincir çekmeyi biliyorsanız işiniz kolay. Modelin grafiği aşağıdaki gibidir.

Penye ipten paspas modeli grafiği

Yapılışı ise sihirli halka yapıp 4 zincir çekiyorsunuz. Yanına 2 trabzan yapıyorsunuz. Sonra 1 zincir çekip 2 trabzan yapıyorsunuz. Bu işlemi 6 kez daha tekrar ediyorsunuz.

2.tur : 5 zincir çekiyorsunuz. Yanından devam ederek 4 trabzan yapıyorsunuz. 2 zincir çekip 4 trabzan daha yapıyorsunuz. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam ediyorsunuz.

Yapılışı oldukça kolay. Bu aşamadan sonra grafikten takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Takıldığınız nokta olursa sorabilirsiniz. Nasıl görünüyor penye ipten paspas.

Penye İpten Çiçek Paspas Yapılışı 2

Penye İpten Çiçek Paspas Yapılışı 1

Penye İpten Çiçek Paspas Yapılışı 3

Penye İpten Çiçek Paspas Yapılışı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/04/tapete-marrom-claro-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler