Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp ve Hasır İpten Sepet Yapımı

Penye ip ve hasır ipi birleştirerek çok şık , çok amaçlı evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz güzel bir penye ip sepet, hasır ip sepet yapıyoruz. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Hasır ipi tabanı için kullanıyoruz. Daha dik durması için. Ev dekorasyonunda her alanda kullanabilirsiniz. Kulplu kulpsuz her şekilde örebilirsiniz. Daha önce sizlerle paylaştığımız penye ip örgü modellerine de göz atabilirsiniz. Farklı desende birçok penye ip sepet modeli ve penye ip paspas modeli görebilirsiniz. Hasır ip sepet yapılışını da bulabilirsiniz. Farklı tarzlara uygun. Popcron, düz, hazır nasıl isterseniz. Yün iplerden vazgeçemeyenler evde kalan iplerini değerlendirme isteyenler içinde tığ işi örgü sepet yapımı da bir harika.

Penye İpten Hasır ile Sepet Yapımı

Bu güzel sepeti yaparken kalın hasır ipi de beraberinde kullanıyoruz. Sepet çapı yaklaşık 20 cm yüksekliği 11 cmdir.

Malzemeler

  • Penye ip
  • 10 mm tığ
  • Hasır halat

Penye ip ile sihirli halka içine 8 sık iğne yapalım. 2. tura geçerken 1 zincir çekip hasır ipi ekleyerek üzerine örmeye devam edelim. 2 zincir 1 sık iğne olacak şekilde turu tamamlayalım.

Penye İp ve Hasır İpten Sepet Yapımı 2

Bir sonraki turu da aynı şeklide 2 zincir çekerek yapıyoruz. Fakat yuvaların içine aynı yere 2 kez batarak artırma yapıyoruz. Çapı yaklaşık 20 cm olacak şeklide 4 – 5 tur falan örelim. Çap büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Penye İp ve Hasır İpten Sepet Yapımı 1

Renk değiştirip aynı şekilde 7 tur örmeye devam edelim. Artırma yapmadan aynı sayıda örüyoruz. Sepet yukarı doğru çıkmaya başlıyor. 7 tur ördükten sonra hasır ipi kesiyor ve onunla işimizi bitiriyoruz.

Penye İp ve Hasır İpten Sepet Yapımı

Penye İp ve Hasır İpten Sepet Yapımı 10

İlk kullandığımız renge geçiyoruz. 1 sık iğne 1 zincir olarak örmeye başlıyoruz. 6 tur bu şekilde artırma yapmadan 1 zincir, 1 sık iğne olarak örüyoruz. Sepet bitmiştir. Artık evinizin dilediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda, mutfak dekorasyonunda, isterseniz hobi malzemelerinizi içine yerleştirebilirsiniz.

Penye İp ve Hasır İpten Sepet Yapımı 4

Penye İp ve Hasır İpten Sepet Yapımı 3

Penye İp ve Hasır İpten Sepet Yapımı 6

Penye İp ve Hasır İpten Sepet Yapımı 9

Penye İp ve Hasır İpten Sepet Yapımı 8

Penye İp ve Hasır İpten Sepet Yapımı 5

Penye İp ve Hasır İpten Sepet Yapımı 7

Kaynak : https://bautawitch.se/2016/03/18/diy-virka-en-mindre-korg-av-rep-och-atervinningsgarn/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler