Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Canlı Çiçeklerden Çerçeve Yapımı

Canlı çiçekleri kullanarak dövme tekniği ile harika bir çalışma yapıyoruz. Canlı çiçeklerden çerçeve yapımı. Kırlardan topladığımı çiçeklerle evimize şıklık katacak çerçeve yapıyoruz. Hediyelik fikirler olarak da hazırlayabiliriz. İlk okul yıllarında sevdiğimiz çiçekleri kitap aralarında kurutur saklardık. Güller, menekşeler kitap aralarında çok kurutuldu. Kuru çiçeklerle de birçok dekorasyon ürünleri yaptık. Canlı çiçeklerden çerçeve yapımı için yine güzel bir proje yapıyoruz. Kurutmadan direk canlı canlı kullanıyoruz. Şimdi önceki projelerimizden bahsedelim. Canlı çiçekten telefon kılıfı yapımı hazırlamıştık. Kendimize özel tasarım kılıflar oluşturmuştuk. Dıy canlı çiçekten pano yapılışı çiçekleri kurutarak yaptığımız çalışmalardan. Sevdiğiniz çiçeklerle özel günlerinizde gelen çiçeklerle yapabilirsiniz. İsteme çiçeği buketleri kurutulduktan sonra tablolar yapabiliriz. Dıy canlı çiçekten çanta yapılışı çok seveceğiniz projelerden. Az sonra yapağımız gibi çiçekleri canlı canlı kullanıyoruz. Solmadan, kurutmadan. Çiçek çerçevesi yapımı için detaylara geçelim. Evde hobi olarak covidli günlerde evde sıkılmamak için yapalım.

Canlı Çiçeklerden Çerçeve Nasıl Yapılır?

Kırlardan topladığımız doğadan bulduğumuz yada evimizde olan çiçeklerden harika bir tablo, çerçeve yapıyoruz. Canlı çiçeklerden çerçeve yapımını izleyeceğiz. Adım adım ev dekorasyonumuz için çiçeklerden çerçeve süsleyeceğiz. Öncelikle canlı çiçeklerden çerçeve yapımı için gerekli malzeme listesiyle başlayalım.

  • Resim kağıdı
  • Canlı çiçekler
  • Yağlı kağıt veya kağıt havlu
  • Çekiç
  • Çerçeve

Öncelikle çiçeklerimizi resim kağıdı üzerinde düzenliyoruz. Üzerine yağlı kağıt koyup çekiçle dövmeye başlıyoruz.

Canlı Çiçeklerden Çerçeve Yapımı 4

Canlı Çiçeklerden Çerçeve Yapımı 2

Canlı Çiçeklerden Çerçeve Yapımı 1

Canlı Çiçeklerden Çerçeve Yapımı 6

Canlı Çiçeklerden Çerçeve Yapımı 3

Dövme işlemi bittikten sonra ( görüntüden memnun olana kadar dövmeye devam edebiliriz) çiçekleri kaldırıyoruz. Çerçeveye geçirip duvarımıza asıyoruz.

Canlı Çiçeklerden Çerçeve Yapımı 8

Kaynak : https://www.bhg.com/holidays/mothers-day/crafts/diy-pounded-flower-art/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler