Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Canlı Çiçekten Telefon Kılıfı Yapımı

Çok çok güzel bir çalışma. Kendinize özel tasarımda kendin yap telefon kılıfları yapabilirsiniz. Evde telefon kılıfı süsleme yapabilirsiniz. Videolu anlatımla süper bir çalışma hazırladık. Bu çalışma için canlı çiçeklere ve kristal reçineye ihtiyacınız olacak. Kristal reçine nerede satılır derseniz hobi marketlerde ve nette satışı mevcut. Sizlere kristal reçine ile yapılmış çalışmalar, telefon kılıfı ile ilgili çalışmalar paylaşmıştık. Kristal reçine ile kolye yapılışı paylaşmıştık. Anlatımda kullanılan kalıpları hobi marketlerde silikon kalıp olarak bulabilirsiniz. Yine kristal reçine ile yaşayan kolye yapılışı yapmıştık. Çok keyifli bir çalışma olmuştu. Sevdiğiniz birinden gelen hediye gülü kolyeye çevirerek ölümsüzleştirebilirsiniz. El yapımı telefon kapakları olarak kristal taşlarla telefon kılıfı yapılışı yapmıştık. Örgü modellerinden de çok şık telefon kılıfları yapabilirsiniz.

Kristal Reçine ile Canlı Çiçekten Telefon Kılıfı Yapılışı

Malzeme olarak canlı çiçek, şeffaf telefon kılıfı, kristal reçine , kürdan ve cımbız kullanıyoruz. Canlı çiçekleri evinizdeki saksılardan, etrafınızdan bulabilirsiniz. Topladığımız çiçekleri bir kitap arasında veya videodaki gibi ütüleyerek ( düşük ısıda olacak ) kurutuyoruz. Donduranlar da varmış ama ben dondurma şekli nasıl yapılıyor bilmiyorum.

Canlı Çiçekten Telefon Kılıfı Yapımı

Canlı Çiçekten Telefon Kılıfı Yapımı 1

Tasarlamak istediğiniz şekilde çiçekleri yaprakları dikkatli bir şekilde kılıf üzerine yapıştırıyoruz. ( Kılıfın dış yüzeyine ) Daha sonra reçineyi hazırlayıp dikkatli bir şekilde üzerine döküyoruz. Kuruduktan sonra kılıf hazır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Eğer reçine almak istemiyorsanız oje ile de yapabilirsiniz. Ama reçine daha iyi olacaktır. Tavsiyemiz reçineden yana. Reçine iyice kuruduktan sonra fazla kısımları kesip kullanalım.

Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Canlı Çiçekten Telefon Kılıfı Yapımı”
  1. Grethel dedi ki:

    Muy bonito todo.

    1. Melek dedi ki:

      gracias

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler