Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Çerçevesi Yapımı

Öğretmenler günü için, anneler günü için ve diğer özel günler için hediyelik fikirler olarak hazırlayabileceğiniz harika bir kendin yap projesi. Çiçek çerçevesi yapımı hazırladık. Nişan, düğün, söz gibi çiçekleriniz kuruduğu zaman da bu yöntemi deneyebilirsiniz. Hepimiz beğendiğimiz çiçekleri kitap arasına çok kurutmuşuzdur. Kurutulmuş çiçek saklama yöntemlerinden biri. Daha doğrusu çiçek kurutma yöntemlerinden biri. Vazoda çok kurutmuşuzdur. Şimdi bu kuruttuğumuz çiçeklerden harika bir çerçeve yapıyoruz. Canlı çiçekten pano yapılışı evinizin en güzel köşesinde yerini alacak. Beğendiğiniz canlı çiçekleri kitap arasında kurutabilir ve pano, çerçeve yapımında kullanabilirsiniz. Canlı çiçeklerden kolyeler, yüzükler, telefon kılıfları, çantalar yapabilirsiniz. Canlı çiçekten telefon kılıfı yapımı için kurutulmuş çiçekler ve kristal reçine kullanıyoruz. Dıy, canlı çiçekten çanta yapılışı önceki yazılarımızda bulabilirsiniz.

Kurutulmuş Çiçek Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Beğendiğiniz, sevdiğiniz kuru çiçekleri kurutarak çerçeve yapımında kullanabilirsiniz. Çiçek çerçevesi yapımı oldukça kolay bir proje. Belki biraz çiçek kurutma aşaması uzun sürebilir. Veya evde kurumuş çiçekleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Çocuklarınızla da bu projeyi yapabilirsiniz. Eminim onlarda çok keyif alacaklardır.

Karanfiller, papatyalar, menekşeler gibi çiçekleri kullanabilirsiniz. Çerçevinin boyutlarını istediğiniz gibi, elinizde olan çiçeklere ve yapacağınız tasarımlara göre belirleyebilirsiniz. Şimdi çerçeve yapımı adımlarını takip edelim. Kurutmak için farklı yöntemlerde kullanabilirsiniz.

Çiçek Çerçevesi Yapımı

Çiçek Çerçevesi Yapımı 1

Çiçek Çerçevesi Yapımı 2

Çiçek Çerçevesi Yapımı 3

Çiçek Çerçevesi Yapımı 4

Çiçek Çerçevesi Yapımı 5

Çiçek Çerçevesi Yapımı 6

Çiçek Çerçevesi Yapımı 7

Çiçek Çerçevesi Yapımı 8

Çiçek Çerçevesi Yapımı 9

Çiçek Çerçevesi Yapımı 10

Çerçeve çok güzel bir model oldu. Derin çiçek çerçevesi de kullanabilirsiniz. Büyük çiçekler için. Çiçek çerçevesi yapımı çok keyifli bir çalışma olacak.

Çiçek Çerçevesi Yapımı 12

Çiçek Çerçevesi Yapımı 13

Çiçek Çerçevesi Yapımı 14

Çiçek Çerçevesi Yapımı 11

Çiçek Çerçevesi Yapımı 16

Çiçek Çerçevesi Yapımı 15

Çiçek Çerçevesi Yapımı 17

Çiçek Çerçevesi Yapımı 18

Kaynak : https://www.lilyardor.com/how-to-press-flowers-quick/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler