Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Paletlerden Sedir Yapımı

Boş vaktin çok olması sebebiyle uzun zamandır ertelediğiniz işler, bir bir önünüze getirildi. Bir çoğunu yaptınız bitti, yaptıkça işlerin bitmesi gerekir ama o da mümkün değil gibi. Bu yazıda her zaman olduğu gibi size eğlenceli bir konudan bahsedeceğim. Bahçede, terasta, balkonda hatta evin içinde kullanabileceğin paletlerden sedir yapımı hakkında bilgiler paylaşacağım. Hobi dünyasında paletleri çok kullanıyoruz. Paletten duvar rafları, paletten saksılar, saksılıklar gibi çalışmalar yapıyoruz. Paletten neler yapılır daha önce çok güzel bir galeri hazırlamıştık. Eşimde köydeki bahçe için paletlerden çardak yapmıştı. Çok güzel olmuştu. Sizde bahçeleriniz için çardaklar yapabilirsiniz. Ahşap paletten ne yapılır çok güzel sedir yapılır. Geniş balkonlara, teraslara, köy evlerine harika olur.

Paletten Sedir Nasıl Yapılır?

Bel ve sırt ağrısı çekmemek için palet sedir yapmaya başlamadan önce kullanacak kişileri düşünerek ölçülerini hazırlamanızı tavsiye ederin, oturma kısmı dar olan, sırt kısmı fazla yüksek yada alçak olan bir sedir istediğiniz rahatlığı sağlamayacaktır. Bu sebeple, ilk işiniz ölçü çıkartmak olsun. Ölçü çıkartmak; iş planı, malzeme tedariki ve malzeme seçimi gibi konularda fayda sağlayacaktır. Planlı ve ölçülü çalışma size zaman kazandıracaktır.Fikir vermesi maksadıyla sedir ve koltukların yapılırken referans alınan standart ölçülerin fotoğraflarını paylaşıyorum.

Paletlerden Sedir Yapımı

Paletlerden Sedir Yapımı 1

Paletlerden Sedir Yapımı 5

Paletlerden Sedir Yapımı 6

Paletlerden Sedir Yapımı 7

Paletlerden Sedir Yapımı 8

Umarım faydası olur. ”Ben fotoğraftaki gibi bir şey yapmayacağım bu ölçüler işime yaramaz” demeyin, mutlaka faydasını göreceksiniz. Küçük balkon için sedir yapmayı düşünüyorsanız, ölçü konusuna daha çok önem vermeniz gerekebilir.

Sedir üzerinde kullanacağınız minderlerin zarar görmemesi için taban kısmını zımparalamak gerekir. Dış ortamda kullanacağınız su geçirmez kumaş kullanacaksınız sedir ve minder arasına bir şeyler koymayı unutmayın.

Paletlerden Sedir Yapımı 9

Paletlerden Sedir Yapımı 10

Paletlerden Sedir Yapımı 11

Paletlerden Sedir Yapımı 12

Paletlerden Sedir Yapımı 4

Paletlerden Sedir Yapımı 3

Paletlerden Sedir Yapımı 2

Zımpara ve motorlu testere yok ve ikinci el paletlerden yapmayı düşünüyorsanız, yumuşak ağaçtan yapılmış paletleri tercih edin. Parlatma, kesme, boyama ve birleştirme sırasında yumuşak ağaçlar size büyük kolaylık sağlayacaktır. Sert ağaca çivi çakmak, vida atmak, kesmek paletten sedir işini çekilmez bir hale sokabilir. Paletlerle, bir şeyler yapmaya çalışmıştım, sert ağaç gerçekten uğraştırıyor.

Paletten koltuk yapımı resimli anlatım hakkında daha önce paylaştığımız yazımızdan da faydalanabilirsiniz. Bahçeye tek başına sedir yeterli olmayacaktır. Paletten bahçe dekorasyonu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Palet duvar dekorasyonu, paletten yatak, bu malzemelerle yapılan kullanışlı ve pratik bir kaç örnek olarak sayılabilir. Daha fazla bir şeyler yapmak size kalmış. İhtiyacınıza uygun başka şeyler yapabilirsiniz. Paletten sedir yapma işi, sizin paletle ilk işiniz ise, emin olun son işiniz olmayacak.

Palet koltuk sahibinden olsun diğer alışveriş sitelerinde olsun bir çok yerde fiyatıyla dikkatinizi çekti mi bilmem, küçük bir koltuk için istenen para ile paletten sedir yapmak mümkün.

Konu ile alakalı bütün sorularınızı yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler