Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Bebekler İçin Dönence Yapımı

Uçan balondan dönence yapıyoruz. Çok keyifli olacak. Renk renk balonlar uçacak. Yapılışını sizlere videolu olarak vereceğiz. Çocuklarınızın odasına yapabilirsiniz. Bebek odalarına yapabilirsiniz. Kağıt kullanarak yaptık bu balonu ama aynı tekniği keçe çalışmaları olarak da yapabilirsiniz. Kolay dönence yapımı malzemeleri etrafınızda kolayca bulabilirsiniz. Keçeden yapmak isteyenler de rahatlıkla keçeleri bulabilirler. İnce keçe kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Şekil vermek daha kolay. Dönence modelleri ile ilgilenenler  daha önce sizler için çok güzel modeller yayınladık. Keçe baykuş dönence yapımı ve örgü ipinden top dönence yapımı ilginizi çekebilir.

Uçan Balon Dönence Nasıl Yapılır?

Malzemelerimiz keçe kullananlar için ince keçe kağıtla yapmak isteyenler için üzeri desenlide olabilir farklı renklerde A4 kağıtları. Önce şablonu yapmak istediğimiz kağıtların üzenine çıktı olarak alıyoruz. Keçe üzerine kalemle deseni çizerek uygulayabilirsiniz. Şablonu hazırladıktan sonra kesiyoruz. Ve videoda gördüğünüz gibi uygulama yapıyorsunuz. İstediğiniz sayıda balon yapıp ip ile ahşap çubuklar üzerine bağlayabilirsiniz.

Şimdi şablonu sizler için hazırladık.

Videolu, Bebekler İçin Dönence Yapımı 4

uçan balon şeması

Çıktı olarak yazıcıdan kağıda aldık.

Videolu, Bebekler İçin Dönence Yapımı 7

Ve çizgilerden kestik. Şimdi videodan takip ederek nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Tüm işlemler bittiğinde çok güzel dönence oluyor. Gri ve sarının uyumunu çok beğeniyorum. Sizlerde birbiri ile uyan sevdiğiniz renklerde yapabilirsiniz.

Videolu, Bebekler İçin Dönence Yapımı 9

Videolu, Bebekler İçin Dönence Yapımı 3

Videolu, Bebekler İçin Dönence Yapımı 2

Videolu, Bebekler İçin Dönence Yapımı 1

Videolu, Bebekler İçin Dönence Yapımı 6

Videolu, Bebekler İçin Dönence Yapımı 10

Videolu, Bebekler İçin Dönence Yapımı

Videolu, Bebekler İçin Dönence Yapımı 5

Şimdi nasıl yapıldığını videoda ayrıntılı bir şekilde görelim. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. Sepet örer gibi örgüyoruz.

Kaynak : http://persialou.com/2013/07/hot-air-balloon-mobile.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler