Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mutfaklarda Fonksiyonel Bir Alan Oluşturmak İsteyenler İçin Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak için dolap modelleri mutfağınızın dekorasyonunda en dikkat çeken mobilyalardır. Yemeklerin, çayların, kahvelerin, çeşitli ikramların yapıldığı mis gibi kokuların yayıldığı mutfakların dekorasyonu kadar fonksiyonel olması da önemlidir. Ferah ve fonksiyonel bir mutfakta hazırlanan yemekler daha pratik ve kolay bir şekilde hazırlanabilir. Bu yüzden mutfağınızın şekil ve büyüklüğüne uygun, depolama alanı açısından verimli, kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen fonksiyonel mutfak dolabı modelleri tercih edilmelidir.

Mutfaklarda Fonksiyonel Bir Alan Oluşturmak İsteyenler İçin Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfakta Keyfi Artıran Mutfak Dolabı Çeşit ve Modelleri

Mutfak dolabı modelleri içinde, birçok farklı tasarım ve farklı materyaller kullanılarak üretilen çeşitler bulunmaktadır. Mutfak dolapları konforlu bir şekilde yemek yapmak için, tabak, tencere, kaşık, çatal, bıçak gibi yemek gereçlerini saklamak için, çeşitli baharat ve nevaleleri muhafaza etmek için kullanılan mutfakların olmazsa olmazı dolap çeşitleridir.

Mutfak yenileme yapılırken bazı mutfak parçalarının değiştirilmesine gerek kalmaz. Bu gibi durumlarda hazır mutfak takımları yerine farklı alanlarda kullanıma uygun mutfak modülleri kullanılabilir. Tezgahların üzerine konulan üst dolap modülleri, tezgah altına konulan alt dolap modülleri ve hazır dolap parçaları ile mutfağınızı dilediğiniz gibi dekore edebilir, çok gözlü dolaplar ile yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. Küçük mutfaklarda kullanıma uygun 120 cm uzunlukta olan mini dolaplar ile büyük mutfaklarda kullanılan 240, 260, 270 ve 300 cm’lik dolap çeşitleri ile mutfaklarınızı yenileyebilirsiniz.

Mutfaklarda Fonksiyonel Bir Alan Oluşturmak İsteyenler İçin Mutfak Dolabı Modelleri 1

Geniş mutfaklarda kullanılan ada tezgahlar son zamanlarda oldukça popüler dolap parçaları haline gelmiştir. Dört tarafı açık ya da bir tarafı diğer mutfak parçaları ile bağlantılı olan üç tarafı açık ada mutfak tezgahları üzerine musluk ekleyerek lavabo ya da set üstü ocaklar ekleyerek pişirme alanları oluşturabilirsiniz. Ada mutfak dolapları ile tıpkı profesyonel restoranlarda yemek hazırlayan şefler gibi birbirinden lezzetli yemeklere imza atabilir, mutfağınızda keyif ve ferahlık içinde vakit geçirebilirsiniz.

Mutfak dolabı fiyatları dolabın üretildiği malzemeye, dolabın ebat ve boyutlarına göre değişmektedir. Her bütçeye ve mutfak büyüklüğüne uygun dolap çeşidi bulunabilir.

Mutfaklarda Fonksiyonel Bir Alan Oluşturmak İsteyenler İçin Mutfak Dolabı Modelleri 2

Kullanımınıza En Uygun Mutfak Dolabı Nasıl Seçilir?

Mutfağınıza uygun doğru dolap seçimi yapmak son derece önemli bir konudur. Eğer mutfağınıza uygun bir dolap tercihi yapmazsanız hem estetik olarak hoş olmayan görüntüler ortaya çıkar hem de mutfağınızı dilediğiniz gibi kullanamazsınız. Bu gibi problemler yaşamamak için dikkat etmeniz gereken bazı temel noktalar şunlardır:

  • Mutfak için dolap modelleri seçilirken önce dikkat etmeniz gereken en önemli husus mutfak büyüklüğünüz olmalıdır. Dolap tercihinde bulunurken dolabı kullanacağınız yerin doğru bir şekilde ölçülmesi gerekmektedir. Dolabın konulacağı yer ile duvar arasındaki mesafe, tavan yüksekliği, dolabın eni ve boyu doğru bir şekilde ölçülmelidir.
  • Dolap modeli tezgah, alt ve üst dolabın da bulunduğu hazır mutfak dolabı setlerinden seçilecekse seçilen ürünün tezgah yüksekliğine dikkat edilmesi son derece önemlidir. Yemek yapma, bulaşık yıkama, içecek hazırlama ve benzeri birçok mutfak faaliyeti tezgahlar üzerinde gerçekleşir. Bu yüzden mutfakta zaman geçirirken en çok tezgah önünde vakit geçirilir. Tezgah yüksekliğinin fazla ve az olması gibi durumlarda bel problemleri ortaya çıkabilir. Sırt ve bel problemleri yaşamamak adına mutfak tezgahı ve rafların yüksekliğini kendi boyunuzu göz önüne alarak uygun mutfak dolabı modelleri tercih etmelidir.
  • Hazır mutfak dolabı tercihinde bulunurken aspiratör ya da ankastre beyaz eşyalar kullanıyorsanız bunların yerleştirilmesine uygun aspiratör modüllü ve ankastre set modüllü mutfak dolabı çeşitleri tercih edilmelidir.
  • Sadece üst ya da alt modül olarak tercih edilen dolapların mutfakta bulunan diğer mutfak materyalleri ile uyumlu olmasına dikkat edilmeli, hoş bir görüntü yakalamak için dolabın diğer mobilyalar ile aynı materyallerden oluşmasına özen gösterilmelidir.

Farklı tasarım, model ve renklere sahip olan mutfak dolabı çeşitleri, üst dolap ve alt dolap modülleri, ada dolapları ve daha nice dolap modeline Koçtaş ile ulaşabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi sunan Koçtaş’ta kullandığınız mutfak şekli ve büyüklüğüne uygun dolap çeşitleri bulabilir, mutfağınızı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Mutfaklarda Fonksiyonel Bir Alan Oluşturmak İsteyenler İçin Mutfak Dolabı Modelleri 3

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler