Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parça Penye İpten Paspas Yapımı

Parça parça penye iplerimizi değerlendirmek için çok güzel bir paspas yapımı hazırladık. Yine ipleriniz artarsa örgü sepet modelleri de örebilirsiniz. Penye ip örgü modellerinden çok güzel paspaslar ördük daha önce. Parça penye ipten paspas yapımı fikirleri hazırlamıştık. Parça ipleri değerlendireceğimiz örgü paspas modellerinden bahsedelim biraz. Çok sevilen bir model var. Örgü halı modelleri yapılışı çok güzel ve kolay bir model. Parça ipleri kullanabileceğiniz bir paspas. Penye ipten dikdörtgen halı yine artık ipleri değerlendirmek için kullanılabilecek bir paspas. Daha çok anlatımlı modelimiz var. Hepsine önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Parça penye ipten paspas yapımı detaylarına geçelim.

Penye İpten Dikdörtgen Paspas Yapımı Anlatımlı

Elinizde penye ipleriniz yoksa kullanmadığınız tişörtleri kesip ipe çevirebilirsiniz. Renk renk ipler yapabilir ve az sonra paylaşacağımız parça penye ipten paspas yapımında kullanabilirsiniz. Sepetlerden, paspaslardan, puflardan, runnerlerden kalan ipleriniz varsa yine az sonraki paspasta kullanabilirsiniz. Yada her renkten 1 er tane penye ip alarak istediğiniz boyutta paspaslar örebilirsiniz.

Parça Penye İpten Paspas Yapımı 3

Parça Penye İpten Paspas Yapımı 2

Paspasımız ve kenar oyamızın şeması yukarıdaki gibi. x ler sık iğne, 0 zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. 12 zincir çekerek başlıyoruz. 4. zincire batıp tüm zincirler üzerine trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip dönüyor ve yine tüm turu trabzanlarla tamamlıyoruz. Bu şekilde 6 tur örüyoruz. Daha sonra renk değiştirip aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. İstediğimiz boyutlara gelene kadar. Bu şekilde şeritler örüyor şeritleri dikerek birleştiriyoruz. Parçaları diktikten sonra kenar oyasını yapıyoruz.

Parça Penye İpten Paspas Yapımı 4

Parça Penye İpten Paspas Yapımı 5

Parça Penye İpten Paspas Yapımı

Parça Penye İpten Paspas Yapımı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/02/tapete-remendos-de-trapilho-e-uma.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler