Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Jüt İp Halı Yapımı

Hasır iple neler yapılır daha önceki projelerimizde paylaşmıştık. Bugün harika bir paspas yapımından bahsedeceğiz. Jüt ip halı yapımı ev dekorasyonunuzda çok şık duracak parçanın yapılışını hazırladık. Tığ kullanıyoruz. Jüt ip kullanıyoruz. Halat kullanıyoruz. Ortaya harika bir paspas çıkıyor. Hasır iple amerikan servis, örgü sepet modelleri, duvar süsleri, çantalar çok yapıyoruz. Hasır iple örgü sepet yapılışı minik çok sevimli evinizin her bölümünde kullanacağınız örneklerden. Banyoda havlu sepeti, makyaj sepeti olarak, hobi çantası olarak kullanabilirsiniz. Çocuk odalarında, bebek odalarında kullanabilirsiniz. Bebeklerin ürünlerini koyabilirsiniz. Bebe yağları, pişik kremleri, ıslak mendiller, pudralar yerleştirebilirsiniz. Hasır ipten puf nasıl yapılır paylaştığımız diğer projeler arasında. Kolay modellerden. Kolay dikiş tekniklerini bilmek yeterli. Kolayca pufu yapabiliriz. Şimdiki projemiz olan jüt ip halı yapımına geçiyoruz.

Jüt İpten Halı Nasıl Örülür?

Mutfakta, banyoda, yatak odalarında, salonda… Kısacası evimizin her köşesinde kullanacağımız bir paspas. Yuvarlak paspas modellerinde iç kısmımda bildiğimiz arka ilmeğe batarak sık iğne örme tekniğini kullanıyoruz. Paspas yeterli boyutlara ulaştığında ise beğendiğimiz bir tığ işi kenar oyası modeliyle paspası tamamlıyoruz.

Jüt ip halı yapımı çok güzel bir model. Sadece jüt iple değil aynı renk makrome ipleriyle örülebilir. Kordon ipler, koton iplerle örülebilir. Biraz paspasımızı yakından inceleyelim.

Jüt İp Halı Yapımı 3

Jüt İp Halı Yapımı 2

Jüt İp Halı Yapımı 5

Jüt İp Halı Yapımı 4

Jüt İp Halı Yapımı 1

Jüt İp Halı Yapımı

Çok güzel görünüyor değil mi. Şimdi birlikte yapılışını izleyelim.

 

Kaynak : https://www.instagram.com/marina_saykovskaya/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler