Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Müzik Notalı Battaniye Yapılışı

Çok güzel değil mi. Müzik ruhun gıdasıdır derler. Tamda öyle. Enstrümantal müzikler dinlendirmiyormu insanı.  Çok Müzik her yerde. Örgüde de. Çok kolay , çok şık bir battaniye yapılışı hazırladık. Müzik seven, herhangi bir müzik aleti çalan çocuklarınız için örebilirsiniz. Eminim çok çok mutlu olacaklardır. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Bebeklerinize ninni notaları ile bebek battaniyesi örebilirsiniz. Müzik hayranları, örgü hayranları için harika bir proje. Düz bir battaniye üzerine ninni notaları işliyoruz. Aynı modeli paspas modelleri de yapabilirsiniz. Penye ipten paspas olarak da çok şık durur. Ev dekorasyonunda da kullanabilirsiniz. Genç odaları için harika paspaslar olur. Değişik, ilk defa göreceğiniz anlatımlı birçok model için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Ninni Notalı Battaniye Nasıl Yapılır?

Ninni notalı, müzik notalı battaniye yapılışı yapıyoruz. Aynı modeli paspas olarak da örebiliriz diye düşündük. Beyaz ve siyah iplik kullanıyoruz. İplik olarak pamuklu ipler, akrilik ipler, yün karışımlı ipler kullanabilirsiniz. Battaniyemizin, halımızın ölçüleri 1122 x 80 cm. İpimize uygun tığ kullanıyoruz. Notaları siyah iple işleyerek yapıyoruz. Çizgileri, sol anahtarını işliyoruz. Notaları örüp dikiyoruz. Notaların şeması ile başlayalım.

Müzik Notalı Battaniye Yapılışı 8

Battaniyenin ana kısmı için zincir çekip üzerine trabzanlar yapıyoruz. Dilerseniz tunus işi örgü modeli ile de örebilirsiniz. Üzerini yine işleyebilirsiniz. Nota çizgilerini kanaviçe işler gibi işleyip notaları örüp dikebilirsiniz. Tunus işi nasıl örülür önceki yazılarımızda bulabilirsiniz. Şimdi battaniyenin ana kısmını ve üzerine nota çizgilerini nasıl işleyeceğimizi görelim.

Müzik Notalı Battaniye Yapılışı 6

Müzik Notalı Battaniye Yapılışı 9

Müzik Notalı Battaniye Yapılışı 7

Ve ninnimizin şablonu.

Müzik Notalı Battaniye Yapılışı 5

Ve sonuç. Mükemmel.

Müzik Notalı Battaniye Yapılışı 10

Müzik Notalı Battaniye Yapılışı 1

Müzik Notalı Battaniye Yapılışı 2

Müzik Notalı Battaniye Yapılışı 3

Müzik Notalı Battaniye Yapılışı 4

Müzik Notalı Battaniye Yapılışı

Kaynak: https://handmade-paradise.ru/pled-kryuchkom-s-notami-kolybelnoj-pesni/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler