Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Paspas Modelleri Yapılışı

Tığ ile örülmüş fırıldak görüntüsünde, rüzgar gülü görüntüsünde yuvarlak paspas modelleri yapılışı. Ev dekorasyonumuzda severek öreceğimiz modellerden. Yuvarlak halı paspas modelleri için penye ipler, koton ipler, makrome ipleri, hasır ipler tercih edebilirsiniz. Saydığımız her çeşit iple çok güzel olacak bir örnek. Örgü paspas modeli yapımı şemalı olarak hazırladık. Şemadan takip ederek örebilir banyolarda, evimizin diğer alanlarında kullanabiliriz. Paspasımız çok güzel. Eğer penye ip veya koton iple örüyorsak fırıldak kısımların her bir diliminde farklı renkleri kullanabiliriz. Böylelikle daha şık görünüm elde edebiliriz. Yuvarlak paspas nasıl örülür şemada hazırladık. Şemadan örerek modeli çıkartabiliriz. Eğer takıldığınız bir konu olursa bizlere örgü modelleri ve yapılışlarında sorabilirsiniz.

Tığ İşi Yuvarlak Paspas Yapımı

Penye iplerle örülen rüzgar gülünü andıran çok hoş bir paspas. Evimizin her bölümüne çok yakışacak. Hasır ip örgü modelleri ile paspas örebiliriz. Modelin hasır iple çok şık duracağını düşünüyorum. Eğer sizde düşünüyorsanız hasır iple yuvarlak paspas modelleri yapılışını deneyebilirsiniz.

Yuvarlak Paspas Modelleri Yapılışı 1

Motif çok güzel. Bebe yünleri, pamuklu iplerle bebek battaniyesi modellerinde kullanabilirsiniz. Kalın iplerle ördüğümüzde motifin boyutları değişecek. Eğer daha büyük örmek istiyorsanız etrafta bulunan turları tekrar ederek paspası büyütebiliriz.

Yuvarlak Paspas Modelleri Yapılışı 3

Yuvarlak Paspas Modelleri Yapılışı 4

Paspas bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Paspas için öncelikle şemadan bahsedelim. Şemada uzun çizgi trabzan, 0 zincir, + sık iğne anlamına geliyor. Uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç ip dolayarak trabzan yapacağımız anlamına geliyor. Semboller doğrultusunda paspasımızı örebiliriz.

Yuvarlak Paspas Modelleri Yapılışı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2012/08/tapetinho-catavento-de-trapilhos.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler