Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Paspas Nasıl Örülür?

Sosyal medya hesaplarında çokça karşımıza çıkan ve yapılışını merak ettiğimiz çok şık duran bir paspas modelleri yapılışı var sırada. Yuvarlak paspas nasıl örülür adım adım videoda detaylarda anlatılmakta. Ribbon ipten paspas yapımı için her rengi kullanabilirsiniz. Beyaz ve bej renkleri ile muhteşem duruyor. Ama yeşille de çok güzel olmuş. Salonlarda, yatak odalarında ve evinizin her köşesinde kullanacağınız bir model. Penye ip örgü modellerinde paspasları çok örüyoruz. Örgü paspas modelleri için beğendiğimiz dantel örnekleri şemalarını da kullanabiliriz. Örgü modelleri ve yapılışlarında beğendiğiniz şiş örgü örnekleri, tığ işi örnekleri paspas yapımında kullanabilirsiniz. Daha önceki desenlerden esinlenerek yeni tasarımlar oluşturabilirsiniz. Hayal gücünüz yeni örgülerin ortaya çıkmasında çok etkili olacaktır.

Yuvarlak Halı

Yuvarlak paspas nasıl örülür, hangi iple ve hangi tığla örülür hepsini adım adım videoda bulabilirsiniz. Baştan sona tüm anlatımı mevcut. Evinize çok yakışacak bir paspas. Eğer satış yapıyorsanız bu model sizlere çok sipariş aldıracak bir model. Ribbon iplerle, pamuklu makrome ipleri ile örebilirsiniz. Penye iplerle örebilirsiniz. Çeyizler için de örebileceğiniz hediye edebileceğiniz bir paspas.

Modelin şeması da aşağıdaki gibi. İsterseniz şemadan da takip edebilirsiniz.

Yuvarlak Paspas Nasıl Örülür? 2

Yuvarlak Paspas Nasıl Örülür?

Yuvarlak Paspas Nasıl Örülür? 1

Aynı modelin iki farklı renkle örülmüş örneklerini görüyoruz. Bordolar, kremler, bejler ile, simli iplerle örebilirsiniz. Tığ seçimi de önemli. Kullanacağınız iplere uygun tığlar seçebilirsiniz. İplerin üzerinde bulunan etiketlerde tığ ölçüleri mevcut. Orada yazan, o aralıkta tığlar seçebilirsiniz. Paspasta fıstıklar, trabzanlar, zincirler, sık iğneler kullanıyoruz. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız baştan sona anlatımı videoda. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://kiraschemecrochet.blogspot.com/2016/05/scheme-crochet-no-1740.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler